שבועות הריון ביחס של טרימסטר וחודשי הריון

ברמה הבסיסית כולם יודעים שאורכו של הריון אצל נשים הוא תשעה חודשים. עם זאת ברגע האמת, זוגות בהריונם הראשון מגלים כי החלוקה המדויקת יותר היא לפי שבועות וכן שניתן לחלק את ההריון גם לשלושה טרימסטרים.אם גם אתם התבלבלתם מכל המונחים וסוגי הספירות השונות, אנו רוצים לעשות סדר ולדבר על שבועות הריון, תשעת חודשי הלידה והחלוקה לטרימסטרים.

שבועות הריון – חלוקה לטרימסטרים וחודשים

הדבר החשוב והבסיסי ביותר שצריך לדעת הוא שגיל ההריון נספר החל מהיום הראשון של הוסת האחרונה. זוהי החלוקה הטכנית של שבועות הריון לפי חודשים וטרימסטרים:

טרימסטר ראשון:

 

  • חודש 1 – שבוע 1 עד 6.
  • חודש 2 – שבוע 7 עד .10
  • חודש 3 – שבוע 11 עד 15 (החל משבוע 14 מתחיל הטרימסטר השני).

טרימסטר שני:

 

  • חודש 4 – שבוע 16 עד 19.
  • חודש 5 – שבוע 20 עד 23.
  • חודש 6 – שבוע 24 עד 27 (שבוע 27 נחשב הוא הראשון של הטרימסטר שלישי).

טרימסטר שלישי:

 

  • חודש 7 – שבוע 28 עד 32.
  • חודש 8 – שבוע 33 עד 36.
  • חודש 9 – שבוע 37 ועד הלידה.

מדוע קיימת החלוקה הזו?

הסיבה שסופרים שבועות הריון היא מפני שזוהי חלוקה הרבה יותר מדויקת המאפשרת לעקוב בצורה מוקפדת יותר אחר התקדמות ההריון. כמו כן במהלך ההריון ישנן בדיקות והליכים שונים שיש לבצע בטווחים ברורים ומוגדרים המותאמת לספירת שבועות ההריון השונים. החלוקה לטרימסטרים מאפשרת הבנה כללית לגבי התופעות והמאפיינים של כל תקופה והחלוקה לחודשים היא חלוקה גסה יותר שלרוב משתמשים בה כשמדברים עם חברים ובני משפחה על התקדמות ההריון.

לסיכום אם אתם במהלכו של ההריון, ואתם תוהים כיצד נכון לעקוב אחרי ההתקדמות שלו, ספירת שבועות ההריון תהיה המתאימה והמדוייקת ביותר שתתאים גם לכל הבדיקות והשלבים הרפואיים, אחריהם חשוב לעקוב במהלך ההריון.

למה תינוקות פולטים

כל הורה טרי מידי פעם שואל את עצמו למה לעזאזל אני צריך להסתובב עם חיתול על הכתף? התשובה לא מאחרת לבוא והיא לא במילים אלא ברטיבות חמצמצה וגם קצת מסריחה, התינוק/ת פלט/ה מיד לאחר האכלה.

אז אם אתם הורים טריים בטח עדיין מעסיקה אתכם השאלה למה תינוקות פולטים וזוהי הסיבה שיצרנו עבורכם את הכתבה הבאה שתסביר לכם את כל עניין הפליטה.

תופעה שכיחה בתינוקות

הרבה הורים חדשים מוטרדים מאד מכל עניין הפליטה וזה טבעי להיות לחוץ כהורה במיוחד אם זהו הילד הראשון ואתם קצת חסרי ניסיון, אבל לפני שנסביר למה תינוקות פולטים חשוב לנו קצת להרגיע אתכם ההורים הלחוצים ולהסביר לכם שברוב המקרים הפליטה היא תוצאה של תופעה שכיחה אצל תינוקות ולא מעידה על בעיה רפואית.

מהי הפליטה ולמה היא מתרחשת

אצל כל אדם ואדם הדרך של האוכל מהפה אל הקיבה עוברת דרך הוושט שאליה למעשה אפשר להתייחס כ"צינור ראשי" ממש כמו זה שמוביל את המים לביתנו, כדי שצינור ראשי זה יפעל כמו שצריך ויעביר את האוכל (במקרה זה של התינוקות את החלב) בכיוון אחד והוא אל הקיבה, יש שסתום מיוחד שאחראי למנוע זרימה חוזרת של אוכל כלפי מעלה אל הפה.

הסיבה שפליטות מתרחשות אצל תינוקות היא טבעית וברורה שכן כל חלקי הגוף עוד לא פועלים בצורה מלאה ורציפה, לא הכל בשל עוד וזה לוקח עוד כמה חודשים עד שזה מסתדר.

איך מצמצמים פליטות

אז למנוע את התופעה ב100% לא תוכלו אבל לצמצם את היקפה בהחלט בידיכם באמצעות הפעולות הבאות:

• הקפידו על האכלה איטית של התינוק
• הקפידו לא להאכיל אל מעבר לכמות הרצויה
• האכילו אותו כשהוא נמצא במצב מאונך
• הקפידו בתום הארוחה על הוצאת גרעפס

5 טיפים כיצד לצמצם את סיכוי ההדבקה ממחלת הקורונה

חודש מרץ 2020 ישראל התעוררה למצב חירום שכמותו לא ידענו מעולם, כבר עברנו מלחמות, פיגועי תופת נוראיים, משברי מים, אסונות טבע ואסונות אחרים הקשורים לרשלנות וטעויות אנוש אך מעולם בכל שנות קיומה של מדינת ישראל לא היינו בסיטואציה שאליה התעוררנו בחודש מרץ, מאות אלפי בני אדם בבידוד, הכלכלה קורסת, מעל מרחפת סכנת קריסת מערכות הבריאות והחשש לחיי יקירנו מדירה שינה מעינינו.

בכתבה זו תמצאו 5 טיפים כיצד לשמור על עצמכם ולצמצם את הסיכוי לחלות במחלת הקורונה, זוהי איננה הבטחה כי לא תידבקו אלא רק יכולת צמצום הסיכויים.

5 טיפים כיצד להקטין את סיכוי ההדבקות שלכם בקורונה

1. הקפידו על רחיצת ידיים עם סבון או אלכוג'ל – דרך ההדבקה הנפוצה ביותר היא דרך מגע במשטחים נגועים, לדוגמא אדם שחולה התעטש במהלך ישיבה על שולחנות במתחם אוכל בקניון, כמה שעו לאחר מכן אתם מתיישבים על אותו משטח מודבק ואוכלים, נוגעים בו עם הידיים שלכם ומידע לאחר מכן נוגעים באזור הפרצוף, זוהי הדבקה קלאסית, הקפידו לשטוף וחטא את הידיים לפחות למשך 20 שניות וכמה שיותר פעמים וכמובן לא לגעת בפנים.
2. הקפידו על הימנעות מהתקהלויות – אמנם יש איסור על התקהלויות מעל 100 בני אדם אבל וודאו כי אתם לא נכנסים גם להתקהלויות של 5 בני אדם ואפילו פחות, כל חשיפה שלכם לאנשים במרחק של לכל הפחות מטר מסכנת אתכם.
3. הקפידו לשמור מרחק של לפחות מטר אם לא יותר מאנשים אחרים – המרחק המינימאלי שמומלץ לשהות מבני אדם אחרים הוא מטר אך הקפידו אפילו יותר.
4. אל תלחצו ידיים או תחבקו ותתנשקו עם אחרים – לחיצת ידיים, חיבוק ונשיקה מן הסתם יגדילו את הסיכון שלכם משמעותית, השתדלו בתקופה זו להימנע.
5. הימנעו להגיע לקרבת מקומות שמשרד הבריאות פרסם – משרד הבריאות מפרסם את מקומות השהייה של חולי קורונה מאומתים, יש חשש שהמקומות האלו כבר אנשים אחרים נחשפו בהם ויכול להיות שהם נשאים בעצמם לכן התרחקו ממקומות אלו כדי לא להיחשף בעצמכם, משרד הבריאות השיק אפליקציה אותה תוכלו להוריד לאנדוראיד או לאייפון.

למה כל הפאניקה ממחלת הקורונה

בכל משדר חדשות ובכל ראיון של איש רפואה כזה או אחר חוזרת אותה טענה מדעית מוכחת כי וירוס הקורונה איננו יותר קטלני משפעת רגילה ובכל זאת על אף זה רמת הפאניקה של ארגוני הבריאות, מהדורות החדשות, הממשלות ברחבי העולם וכמובן הציבור מרקיעה לשמיים, אז מהי באמת הסיבה לכל הפאניקה?

בכתבה הבאה נביא בפניכם את הסיבות לפאניקה של ארגוני הבריאות, הממשלות והציבור בארץ ובעולם.

הסיבות לפאניקה מהקורונה

• אפקט הכמותיות – אז נכון שמחלת הקורונה לא יותר קטלנית משפעת רגילה, התסמינים הם די זהים והיא בעיקר מסוכנת לאנשים מבוגרים ואנשים עם מחלות רקע, אבל… וזה אבל מאד גדול, בעוד מחלת השפעת מתפשטת בקצב איטי יחסית מחלת הקורונה פשוט משתוללת, קצב ההדבקה הוא מהגבוהים שידע העולם ולמרות שמדובר "רק" על אחוז תמותה של 2-4 אחוז אבל מספר מקרי ההדבקה הוא גבוה ככה שמספר המתים יהיה גבוה גם הוא וזאת סיבה לפאניקה בכל מדינה.
• החשש מקריסת מערכות הבריאות – עקב קצב ההדבקה התלול במערכות הבריאות חוששים כי נהירה של חולים אל עבר בתי החולים והמרפאות תגרום למערכות לקרוס תחת הלחץ ממש כמו שקרה באיטליה וסין, זה יתבטא גם בשיעור תמותה גבוה יותר, גם בשיעור תמותה של חולים במחלות אחרות או תאונות שיגיעו לבתי החולים ולא יצליחו לקבל טיפול וזה מן הסתם הסיבה לפאניקה בכל ארגון בריאות.
• האפקט על הכלכלה – חלק גדול מהמלחמה בווירוס היא ההתרחקות ממוקדי התקהלות ובידודים לאנשים שנחשפו לחולה או שחזרו מיעד בעל סיכון גבוה, זה אומר שבוואט אחת אחוז גדול מהאוכלוסייה לא מגיע לעבודה, מלבד זאת טיסות מבוטלות, אנשים לא מגיעים לחנויות והעסקים שלא עומדים בהתחייבויות שלהם קורסים, זאת סיבה לדאגה.

אופן ההדבקה מנגיף הקורונה

נגיף הקורונה הסתער על העולם בסערה, זוהי מגפה שהעולם לא חווה כמוה בשנים המודרניות וקצב ההתפשטות שלה הוא פשוט לא נורמאלי, הסיבה לכך היא שמחלת הקורונה היא מדבקת מאד, אולי הכי מדבקת שידענו אי פעם, כל אדם שנושא את הנגיף בשלב הדגירה צפוי להדביק בממוצע 14 אנשים עד שהמחלה תתפרץ אצלו.

בכתבה זו נסביר לכם כיצד נגיף הקורונה עובר מאדם לאדם (לפחות מה שידוע עד כה) וכיצד אפשר להתמגן ולהימנע מהידבקות במחלה.

נגיף הקורונה ההדבקה

אז נגיף הקורונה בדומה למחלות רבות אחרות עובר באמצעות רסיסי רוק, הפרשות גוף (כמו למשל נזלת וזיעה) ונשימה וידוע כי הווירוס עצמו עמיד זמן רב יחסית לוירוסים אחרים מחוץ לגוף כך שאם מישהו שנושא את הנגיף, התעטש ואחרי זה עם היד שחסמה את הפה נוגע במעקה לצורך העניין, יכולות לחלוף מספר שעות והבא שיגע באותו קטע של מעקה יסתכן בהדבקה.

למעשה מדענים ורופאים טוענים כי יכולת ההדבקה של הווירוס כל כך חזקה עד שמספיק שתשהו מטר מאדם חולה למשך 15 דקות לפחות ואתם בסיכון גבוה להידבק.

בגלל שנגיף הקורונה הוא כל כך מדבק ממשלות בכל רחבי העולם החלו בפעולות חירום שלא זכורות לנו אפילו ממלחמות, איסור התכנסויות של למעלה מ 100 אנשים, בידוד של חלקים גדולים מהאוכלוסייה (באיטליה 60 מיליון אנשים נמצאים בעוצר שימשך חודש ימים) במטרה לעצור או לפחות להאט את קצב ההידבקות במחלה ובכך לאפשר לארגוני הבריאות להשתלט על קצב החולים.

הדרך הטובה ביותר להימנע ולצמצם את הסיכויים שלכם להידבק היא לצמצם את החשיפה שלכם במקומות ציבוריים, לא להתקהל, לשטוף ידיים מספר רב של פעמים ביום, לא לגעת עם הידיים בפה והעיניים, להסתובב בחוץ רק עם מסכה, לא ללחוץ ידיים ולא לחבק ולנשק אנשים ומכרים.

בידוד בעקבות מגפת הקורונה כל הסיבות והסברים

מגפת הקורונה הביאה איתה מושגים חדשים לעולם, כאשר אחד המושגים הכי נפוצים שאנחנו שומעים לאחרונה הוא הבידוד, זהו מצב חירום שהכניס את העולם למצב בידוד הכי גדול ונרחב שהיה אי פעם כאשר איטליה וסין סגרו אזורים שלמים והטילו עוצר בעוד בישראל יושבים מעל 100,000 איש בבידוד ביתי.

אז בכתבה זו נסביר לכם מהו בעצם הבידוד, למה הוא כל כך חושב בתהליך המלחמה בנגיף ואיך בעצם הוא אמור להתבצע.

בידוד מהו, למה צריך אותו ואיך אמור להתבצע?

אירוע הקורונה הוא אירוע מתגלגל שלא היה כמותו בעידן החדש, תוך כדי שהאירוע מתגלגל וזולג ממדינה למדינה ארגוני הרפואה, משרדי הבריאות וגופי אכיפה שונים למדו מהו תהליך הבלימה הטוב ביותר כדי למנוע התפרצות חסרת מעצורים, תהליך זה הוא הליך הבידוד על סמך חשד.

כיוון ונגיף הקורונה נחשב לנגיף מדבק מאד עם תהליך דגירה של 14 יום כל מי שנדבק יסתובב במשך 14 יום וידביק עשרות אם לא מאות של אנשים תמימים שימשיכו גם הם להסתובב ולהדביק אחרים, כדי למנוע זאת נכנס לתמונה הליך הבידוד.

משרד הבריאות קובע מי יכנס לבידוד על סמך חשד סביר, אם חזרתם מחו"ל יש חשד סביר כי אתם הייתם חשופים למחלה ולכן יש עליכם לשהות בבית בחדר מופרד משאר בני המשפחה למשך 14 יום לפחות, אם שהיתם בקרבת אדם שזוהה חולה יש חשד סביר כי אתם נדבקתם בעצמכם ויש עליכם לשהות בבידוד של 14 ימים כדי לשלול זאת וכן הלאה…

איך בעצם מבצעים את הבידוד?

פשוט מאד, מפנים חדר בבית שיהיה מאוורר ולא יוצאים ממנו אלא אם חייבים לשירותים או המקלחת, בסיטואציה זו עונדים מסיכה וכפפות ומנקים היטב אחריכם עם חומרי ניקוי חזקים, עדיף לפנות את הבית ממי שלא חייב להיות.

מגפת הקורונה כל שצריך לדעת

בימים ששורות אלו נכתבות קשה להאמין שיש אדם ברחבי העולם שלא שמע על מגפת הקורונה המשתוללת ברחבי העולם, מווירוס מסתורי בעיר וואן שבסין התפשטה הקורונה במהירות שיא אל עבר מדינות אחרות ונכון לעכשיו היא נמצאת כמעט בכל מדינה בעולם כאשר הצפי של ארגוני הבריאות העולמיים כי לא תהיה מדינה שהקורונה תפסח עליה.

אז בין כל הרעש, ההסגרים, הבידודים והכלכלה הצונחת למשבר חמור, אולי החמור ביותר שידענו מעולם, מה עוד עליכם לדעת על נגיף הקורונה שמשתק את העולם.

כל מה שצריך לדעת על הקורונה

• התסמינים של מחלת הקורונה דומים מאד לאלו של השפעת – התסמינים של מחלת הקורונה דומים ברוב המקרים לתסמינים של מחלת השפעת, מדובר על חום, כאבי גרון, נזלת,שיעול, התעטשויות, כאבי ראש ושרירים, בחלק קטן מהנדבקים תורגש הרעה שתבטא במחלה נשימתית, דלקת ריאות חריפה וכ"ו.
• בשונה ממחלת השפעת הקורונה מדבקת מאד – מחלת השפעת היא מחלה מדבקת אבל אם מדובר ביחס של כל חולה מדביק 1-2 אנשים אז הרי שמחלת הקורונה גורמת לאדם חולה להדביק 15 אנשים בממוצע בסביבתו הקרובה.
• תקופת הבידוד אם חזרתם מיעד שמוגדר על ידי משרד הבריאות או שנחשפתם לאזור בו היה חולה אחר – אם חזרתם מיעד המוגדר על ידי משרד הבריאות כאזור בעל סיכון גבוה או במידה ושהיתם בקרבת חולה קורונה מוכח אז גם אתם מחויבים בבידוד של 14 ימים לפחות בהם תקפידו לשמור על היגיינה ולהתרחק מאנשים אחרים כדי לא לגרום להידבקויות נוספות בסביבתכם.
• החשש הגדול של משרד הבריאות הוא בעצם מקריסת מערכות של מערכת הבריאות – כל הפאניקה וההכנסה ההמונית של אזרחים לבידוד היא למעשה אקט הימנעותי של משרד הבריאות שעיקר חששו הוא לא מנגיף הקורונה כמו מהעומס שהנגיף יכול לגרום על מערכת הבריאות שגם ככה קורסת תחת העומס, נהירה של אלפי חולי קורונה כולם בעת ובעונה אחת אל מתקני האשפוז ובתי החולים יכולה לגרום לקריסה מוחלטת של מערך הבריאות הישראלי וזה כבר יהיה אסון.

כך תבחרו מדרסים לרגל

זקוקים למדרסים לרגל? תוכלו לרכוש מדרסים הנמצאים על המדפים, ומוגדרים כמדרסים עם מאפיינים ייחודים. ואפשר, לרכוש מדרסים שנבנו בהתאמה אישית. המדרסים עשויים מחומרים שונים. בחירת המדרש, נעשית לרוב באמצעות סריקה, ותוכנת מחשב.

כל מדרס מתאים בדיוק לכף הרגל.

טכנולוגיות המחשב המתפתחות, מאפשרות להתאים היטב את המדרסים לכף הרגל. למעשה, מכוני המדרסים, מציעים סוגים שונים של מדרסים לרגל. ישנם מדרסי ספורט, ישנם מדרסים לחיילים. ובאופן כללי, כמעט לכל סוג בעייה ברגל, יש מדרס מתאים. כך, שתוכלו לקבל בחירת מדרסים בהתאמה אישית. אתם בוחרים את סוג המדרס. מכוני המדרסים, מתאימים לכם את הגודל, התורה, והחומר של המדרס באופן אישי, לפי סריקה ממוחשבת.

ממה עשויים המדרסים?

המדרסים, עשויים מחומרים שונים, ומפולימרים שונים. לכל חומר, יש תכונות אחרות. תכונות אלו, מתאימות לכל בעיה ברגל. ולכן, בדרך כלל, כל מדרס, מכיל שכבות שונות של חומרים ופולימרים שונים. לפעמים, המדרסים יהיו עשויים רק משכבה אחת של חומר, שמטפלת בבעיה עיקרית ומהותית, ממנה סובל הקונה.

כיצד הטכנולוגיות המתקדמות, מסייעות להתאים מדרס?

תוכנות המחשב השונות, מאפשרות להתאים מדרס בצורה מדויקת. לצורך התאמת המדרס, נעשית סריקה ממוחשבת של כף הרגל, באמצעות מכשור מיוחד. בנוסף, מזינים לתוכנה המיוחדת, את המאפיינים, והבעיות של הרגל, או הגב. וכך, האלגוריתמים המיוחדים של התוכנות, מתאימות בין החומר, לבין הבעיה. כך, שמתקבלת הדמיה ממוחשבת של המדרס.

לפי אילו פרמטרים, מתאימות התוכנות את המדרס?

התוכנות השונות, מתאימות את המדרסים, לפי פרמטרים שונים: גיל, משקל, הרגלי חיים, מצב הגב, נקודות עומס, נקודות כאב. כמובן, אחד מהפרמטרים החשובים בקביעת מדרס, הוא סוג כף הרגל.

מדוע לא כדאי לרכוש מדרס מוכן לא מותאם?

לכאורה, ניתן לחשוב שאפשר לחסוך זמן וכסף, ולרכוש מדרסים מוכנים. אולם, פעמים רבות, המדרסים המוכנים, ממש לא מתאימים לבעיה של הלובש אותם. ללא טיפול מתאים, הבעיה תלך ותחמיר. יש לזכור, שייצור מדרס בהתאמה אישית, עורך זמן. אולם, פעמים רבות ההמתנה משתלמת, ובחירת המדרס המותאם אישית, מביאה תוצאות חיוביות לבעיה. לפעמים, המחיר היקר הניתן למדרסים בבחירה והתאמה אישית- הינו מחיר משתלם וזול יותר, ממדרסים מוכנים.

המדרסים הם רק חלק מפתרון הבעיה.

טעות לחשוב, שמספיק לשים מדרסים, כדי לפתור את הבעיה הרפואית. יש לרדת היטב, לשורש הבעיה הרפואית. לפעמים, יש לקחת שיעורי יציבה. לפעמים, יש לעשות כושר גופני, או טיפול רפואי אחר. לפעמים, יש צורך לשנות אורח חיים, כדי להפחית עומס על כף הרגל. אולם, המדרס נותן תמיכה ויציבה, ומסייע היטב בתהליך. טיפול בשורש הבעיה, אורך זמן. בנתים, מקל המדרס על המטופל, ומפחית לו את הכאבים.

האם יש השתתפות קופה?

פעמים רבות, תוכלו לקבל השתתפות קופה, על רכישת המדרס. לפעמים, יהיה צורך בהפניית רופא, על מנת שקופת החולים תתן את ההשתתפות.

התקף חרדה

התקף חרדה עשוי להתרחש בכל סיטואציה, לעיתים גם באמצע היום ובאופן מפתיע לחלוטין. כיצד נדע כי אכן מדובר בהתקף חרדה וכיצד ניתן לטפל? להלן כל המידע

התקף חרדה – מהו?

התקף חרדה הוא למעשה התקף אשר עשוי להתרחש בכל עת, לעיתים באופן מפתיע לחלוטין ולעיתים כתוצאה מטראומות, כעסים או מתחים אשר לרוב מלווים בתחושה של "פחד מוות", קרי – תחושה של התקף לב של ממש, קוצר נשימה, זיעה מוגברת, תחושת אימה וצמרמורת, כאב ראש חזק ולעיתים גם נעילה של הלסת. חשוב לציין כי התקף חרדה עלול להתרחש בכל גיל, אולם חשוב להבין את מהותו וכיצד מטפלים, וזאת לאור העובדה כי לרוב התקפי חרדה עשויים לחזור על עצמם במידה והם אינם מטופלים. רופאי מיון מדווחים על מטופלים אשר מגיעים לחדרי המיון כאשר הם מבוהלים ואינם מודעים לעובדה כי למעשה הם חווים התקף חרדה, ולכן יש לזהות את התסמינים ולטפל בהם באופן מיידי, כחלק מתוכנית טיפול.

כיצד מטפלים בהתקף חרדה?

חשוב לציין כי התקף חרדה לרוב אורך לרוב כמספר דקות בודדות, במהלכו מרגישים תחושות פיזיות אשר עשויות לנוע בין אי נוחות לבין מועקה של ממש. בסוף ההתקף מדווחים מטופלים על תחושה של פחד, אימה וחשש, ולכן חשוב מאוד להירגע ולנשום נשימות עמוקות אשר עוזרות מאוד למתן את ההתקף. זאת ועוד, ניתן ליישם מגוון רחב של טכניקות נשימה ורוגע אשר מאפשרות להחזיר את הגוף למצב מאוזן, אולם חשוב לזכור כי לרוב מדובר בתסמינים פסיכולוגים אשר לרוב אלו אשר סובלים מהתקפי חרדה קשה מאוד לשלוט, ולכן אם מדובר בהתקפי חרדה חוזרים ישנה חשיבות עליונה לפנייה לאיש מקצוע אשר יטפל בהתקפים עד לסיומם. מדובר בתהליך מורכב אשר מצריך סבלנות וקשב רב, כאשר לעיתים התקף נוסף עשוי לשוב שנים רבות לאחר הראשון, אולם באמצעות טכניקות ייחודיות אותם תלמדו כמו גם שיחות ניתן להפחית את עוצמתן עד למינימום.

התקף חרדה – עלייה של עשרות אחוזים בדיווח

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד אישי ציבור וכן אזרחים מן השורה מדווחים ומספרים על התקפי חרדה אותם חוו, כאשר הנושא של התקפי חרדה הפך למהותי ומשמעותי מאוד הן בעבור הקהילה הרפואית והן בעבור הקהילה האלטרנטיבית אשר מספקת ביחד מגוון רחב של אפשרויות טיפול, בהתאמה אישית. למעשה, במידה ואכן מדובר בהתקף חרדה, ניתן לטפל בהתקף באופן אישי ועם תוכנית פרטנית אשר נבנית בעבור המטופל, בהתאם לסיבות של ההתקפים וכן התחושות אותן הוא חוו. כך או כך, זכרו כי אם אתם או בן משפחתם סובל מהתקפי חרדה, הוא איננו לבד, וכי ניתן לטפל בכלים מקצועיים בכדי להוביל לתחושה טובה יותר כמו גם שליטה בהתקף בעת התרחשותו, ועל כן אסור להתעלם מהבעיה אלא לטפל בה.

רשלנות רפואית- אבחנה לא נכונה

קיבלת אבחון רפואי לא נכון, וכתוצאה מכך נגרם לך נזק? אם כך, ייתכן שתהיה זכאי לפיצויים בגלל רשלנות רפואית. סוגי האבחונים הלא נכונים הם מדויקים. החל מאי הבחנה של שבר ביד או ברגל, ועד אי אבחון של מחלות, ובניהם מחלת הסרטן. אין ספק, שאבחון לא נכון, פוגע בהמשך חייו של המטופל. המחלה מחמירה, והיעדר הטיפול, יכול לגרום למותו. לפעמים, יקבל מטופל אבחנת מחלה של מטופל אחר. במקרה זה, הנזק הוא כפול. לכן, מומלץ להגיש תביעה על רשלנות רפואית. כיוון שקשה להתמודד לבד מול המערכת, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

להמשיך לקרוא