5 טיפים כיצד לצמצם את סיכוי ההדבקה ממחלת הקורונה

חודש מרץ 2020 ישראל התעוררה למצב חירום שכמותו לא ידענו מעולם, כבר עברנו מלחמות, פיגועי תופת נוראיים, משברי מים, אסונות טבע ואסונות אחרים הקשורים לרשלנות וטעויות אנוש אך מעולם בכל שנות קיומה של מדינת ישראל לא היינו בסיטואציה שאליה התעוררנו בחודש מרץ, מאות אלפי בני אדם בבידוד, הכלכלה קורסת, מעל מרחפת סכנת קריסת מערכות הבריאות והחשש לחיי יקירנו מדירה שינה מעינינו.

בכתבה זו תמצאו 5 טיפים כיצד לשמור על עצמכם ולצמצם את הסיכוי לחלות במחלת הקורונה, זוהי איננה הבטחה כי לא תידבקו אלא רק יכולת צמצום הסיכויים.

5 טיפים כיצד להקטין את סיכוי ההדבקות שלכם בקורונה

1. הקפידו על רחיצת ידיים עם סבון או אלכוג'ל – דרך ההדבקה הנפוצה ביותר היא דרך מגע במשטחים נגועים, לדוגמא אדם שחולה התעטש במהלך ישיבה על שולחנות במתחם אוכל בקניון, כמה שעו לאחר מכן אתם מתיישבים על אותו משטח מודבק ואוכלים, נוגעים בו עם הידיים שלכם ומידע לאחר מכן נוגעים באזור הפרצוף, זוהי הדבקה קלאסית, הקפידו לשטוף וחטא את הידיים לפחות למשך 20 שניות וכמה שיותר פעמים וכמובן לא לגעת בפנים.
2. הקפידו על הימנעות מהתקהלויות – אמנם יש איסור על התקהלויות מעל 100 בני אדם אבל וודאו כי אתם לא נכנסים גם להתקהלויות של 5 בני אדם ואפילו פחות, כל חשיפה שלכם לאנשים במרחק של לכל הפחות מטר מסכנת אתכם.
3. הקפידו לשמור מרחק של לפחות מטר אם לא יותר מאנשים אחרים – המרחק המינימאלי שמומלץ לשהות מבני אדם אחרים הוא מטר אך הקפידו אפילו יותר.
4. אל תלחצו ידיים או תחבקו ותתנשקו עם אחרים – לחיצת ידיים, חיבוק ונשיקה מן הסתם יגדילו את הסיכון שלכם משמעותית, השתדלו בתקופה זו להימנע.
5. הימנעו להגיע לקרבת מקומות שמשרד הבריאות פרסם – משרד הבריאות מפרסם את מקומות השהייה של חולי קורונה מאומתים, יש חשש שהמקומות האלו כבר אנשים אחרים נחשפו בהם ויכול להיות שהם נשאים בעצמם לכן התרחקו ממקומות אלו כדי לא להיחשף בעצמכם, משרד הבריאות השיק אפליקציה אותה תוכלו להוריד לאנדוראיד או לאייפון.