רשלנות רפואית- אבחנה לא נכונה

קיבלת אבחון רפואי לא נכון, וכתוצאה מכך נגרם לך נזק? אם כך, ייתכן שתהיה זכאי לפיצויים בגלל רשלנות רפואית. סוגי האבחונים הלא נכונים הם מדויקים. החל מאי הבחנה של שבר ביד או ברגל, ועד אי אבחון של מחלות, ובניהם מחלת הסרטן. אין ספק, שאבחון לא נכון, פוגע בהמשך חייו של המטופל. המחלה מחמירה, והיעדר הטיפול, יכול לגרום למותו. לפעמים, יקבל מטופל אבחנת מחלה של מטופל אחר. במקרה זה, הנזק הוא כפול. לכן, מומלץ להגיש תביעה על רשלנות רפואית. כיוון שקשה להתמודד לבד מול המערכת, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

נזק שנגרם למטופל בגלל אבחנה לא מדויקת- נחשבת לרשלנות רפואית!

החוק, מחייב את הרופא ואת הצוות הרפואי המטפל, לתת לחולה אבחנה מדויקת לבעיה ממנה הוא סובל. כאשר החולה מקבל אבחנה מדויקת, הוא יכול לגשת לקבל טיפול רפואי במועד. אבחון לא מדויק, גורם לכך שהחולה לא יקבל טיפול רפואי לו הוא זקוק, או טיפול רפואי אחר. לכן, רשלנות רפואית אבחנה לא נכונה. במקרה זה, זכאי החולה שנפגע, לתבוע ולקבל פיצויים על האבחנה השגויה.

אבחנה לא מדויקת יכולה לסכן חיים!

לאבחנה לא מדויקת, יש השלכות רפואיות חמורות. במקרה בו לא מגלים מחלה, עלולים להגיע למצב בו המחלה מתגלה בשלב מאוחר מדי. ואז, החולה עלול לקבל נכות. במקרים של סרטן, אבחנה לא נכונה יכולה לגרום למוות. כאשר סרטן מתגלה בשלבים מאוחרים, לא תמיד ניתן להציל את החולה.

לפעמים מקבל מטופל אבחנה של חולה אחר

לפעמים, קורים מקרים נדירים בהם מקבל החולה אבחנה של חולה אחר. ואז- נאלץ לעבור החולה טיפולים רפואיים שלא תמיד הוא זקוק להם. מקרים אלו חמורים ביותר. מצד אחד- המטופל מקבל טיפול שאינו זקוק לו, ויכול להזיק לו. מצד שני, החולה שזקוק לטיפול, אינו מקבל שום טיפול רפואי. וכך, חייו של החולה האמתי בסכנה. אולם, גם טיפול רפואי שאינו נצרך עלול להביא למוות.

הפיצוי יכול להוריד את המעמסה הכלכלית שנוצרה מהאבחנה השגויה

צריך להבין, שאבחנה שגויה, עלולה לגרום לחולה לאבד יכולת פרנסה. פעמים רבות, כאשר מגלים בעיה רפואית בזמן, אפשר לתת טיפול שלא ישבש את אורח חייו הרגיל של החולה. הוא מקבל טיפולים, אך יכול לשלב אותם עם העבודה. הוא יכול לתפקד. וכך, אינו מאבד את הפרנסה. כאשר הגילוי נעשה בשלב מאוחר, המחלה והטיפולים גורמים לחולה לאבד את הפרנסה. ולכן, פיצוי של מאות אלפי שקלים במקרה זה, יאפשר לחולה להתמקד בטיפול במחלה, מבלי להיכנס לקו העוני. הוא יוכל להמשיך לגור בדירתו, ויהיה לו מה לאכול. הוא לא יכנס למצוקה כלכלית.

קשה להתמודד לבד מול המערכת הרפואית

חולים רבים, יגלו שקשה להתמודד לבד מול המערכת הרפואית. קשה לאזרח הבודד להגיש לבד תביעה ולנצח. ולכן, כאשר רוצים להגיש תביעה על רשלנות רפואית- מומלץ לקחת עורך דין. עורכי הדין המתמחים בתביעות נזיקין בגין רשלנות רפואית, מצליחים פעמים רבות להשיג מבית המשפט את התביעה אותה הגישו. עורך הדין יודע אילו טיעונים ישכנעו את השופטים, ומלווה את החולה לאורך התהליך.