פסיכותרפיה הוליסטית היא שיטת ריפוי אשר באה לתת מענה בעת ובעונה אחת לגוף ולנפש, לנשמה ולהרגשה.
רבים כיום פונים ללימודי פסיכותרפיה מסיבות רבות ומגוונות –תחושה של שליחות, צורך ליצירת שינוי מהותי בחיינו בעזרת הסבה מקצועית, שכר גבוה וכדו'.
ברם הסיבה המרכזית על פי סקרים ומחקרים רבים שנעשו לבחירה בלימודי פסיכותרפיה היא החברה בה אנו חיים והמורכבות שבה-רבים רואים בלימודי פסיכותרפיה סוג שליחות ואף עזרה שיקומית בדרך לא קונבנציונאלית המתבססת על ריפוי הנפש והגוף והסתכלות במכלול הגורמים הפסיכולוגים, שיטות ריפוי הוליסטיות בד בבד עם הבנה של התת מודע וע"י כך בחינת שיטות ריפוי המתבססות על הנתר ופתיה.

סיבה נוספת ומרכזית להסבה המקצועית ללימודי פסיכותרפיה בגיל בוגר יותר היא הבגרות והבשלות של אותו אדם או מרפא הוליסטי לעתיד.  כשאנו צעירים ברבים מהמקרים הבחירות שלנו נובעות לא אחת משיקולים שונים כגון:לחץ משפחתי, זווית ראיה צרה יותר, שיקולים כלכליים וכדו'.
ישנם מקצועות כגון פסיכותרפיה הוליסטית המצריכים בשלות ובגרות מסוימת וברבים מן המקרים  הסטודנטים באים מאורח סוציו אקונומי שונה, ניסיון רב יותר בחיים והבנה צלולה.

אחת ההתלבטויות הקשות של רבים מאיתנו היא בחירת מקום הלימודים והאם אותו מקום שלבסוף בחרנו יענה על צרכינו בכל המובנים וזו הסיבה שאנו צריכים לשאול את עצמנו מספר שאלות מרכזיות-
א.  המלצות מאנשים אשר סיימו את לימודיהם ויכולים לשפוך אור על הלימודים עצמם, משך ההכשרה ואיכות המרצים.

ב.  מה בעצם אנו לומדים, תכני הלימוד לעומת מקומות אחרים-תיאורטי ומקצועי.

ג.  דרכי גישה-רבים מהסטודנטים הפונים להסבה מקצועית הם אנשים עובדים ובעלי משפחה ולכן הגישה למכללה והחיסכון בזמן חשוב בראיה עתידית.

ד.  מה אני מקבל בתום הלימודים? חשוב לבדוק שאף לאחר תום הלימודים נמשיך לקבל ייעוץ והכוונה בעולם האמיתי.

לסיכום ניתן לומר שבעולם ואף בארצנו ישנה מגמה עבור רבים וטובים-רוח של שינוי והתחדשות וכן, כל זאת יכול אף להתרחש בגיל מאוחר יחסית. רבים בוחרים ללמוד ולעבוד במקצוע אשר יספק אות רגשית וישנה את חייהם מן הקצה לקצה-מה שהיה נכון בעבר  לא כך הוא היום, והשינוי קורה.