כיום טיפול פסיכולוגי נפשי אלו כבר לא מילים קשות לשמיעה, מאחר ורוב האנשים מעדיפים לפתור בעיות שונות, באמצעות טיפולים מקצועיים, שיאפשרו להם להרגיש טוב, לנשום לרווחה ולא להתעסק במהלך היום יום במצוקות רגשיות. פסיכותרפיה הוליסטית מטפלת בנפש וגם בגוף בצורה הפיזית, אם בעקבות מחלה או בעיה נפשית. אומנם הרפואה הקונבנציונאלית מאמינה בריפוי התסמינים עצמם, אך הרפואה האלטרנטיבית מטפלת במקור התסמינים, בכדי למנוע מהם להגיע שוב בעתיד. המטפל ההוליסטי מזמין את המטופל להתחבר לעצמו ולהכיר את הנדבכים השונים הן בנפשו והן בגופו, בכדי להגיע אל העומק של המחלה ולא רק למנוע את הכאב הזמני, אלא לטפל בשורש הבעיה ולנטרל אותה.

כלים לטיפול

פסיכותרפיה הוליסטית משתמשת בכלים שונים, באמצעות דמיון מודרך, איזון הגוף והנפש, כוח המחשבה, מדיטציה, איתור החסימות בנפש, תרגילים לאיזון צ'קרות, מגע, הילינג, אבחון ממוקד, צמחי מרפא ועוד. פסיכותרפיה הוליסטית, כמו כל רפואה אחרת היא איננה קסם שעושה את פלאיו, אלא מדובר בתהליך מתמשך שמחייב התמדה מצד המטופל, הגעה לטיפולים, אמונה במטפל וביטחון. ברגע שמתחילים בטיפולים מבינים שזו הדרך היחידה שתאפשר לא רק לנפש להתרפא, אלא גם לגוף, אשר שולטים אחד בשנייה. הטיפול מאפשר למטופל להכיר את עצמו יותר לעומק ובאמצעות ההכרות, להבין מה טוב עבורו וכיצד הוא יכול להרגיש טוב יותר הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיסית.

טיפול טבעי

פסיכותרפיה הוליסטית, בשונה מטיפול פסיכולוגי קונבנציונאלי, אינה עושה שימוש בתרופות כימיות, הגורמות למטופלים להתמכר לכדור ולהסתמך עליו. בטיפול האלטרנטיבי המטפל גורם למטופל להשתחרר מכבליו ולהימנע מכל המעצורים שהיו בחייו עד כה, בכדי לזכות בגוף ובנפש בריאים. בשוק הנכחי בישראל יש מגוון מטפלים בתחום, כאשר לכל אחד יש את השיטות שלו, לפני שאתם בוחרים במטפל, וודאו כי השיטה בה הוא עובד אכן מתאימה לכם וכן, יש לכם המלצות על אותו מטפל. בכדי ליצור הרמוניה של מטפל ומטופל, חשוב כי תהיה פתיחות והקשר יזרום, בכדי ליצור טיפול טבעי ולא כמפגש מחייב. מגיע לכם לקבל את השלווה לה אתם מחכים, אולי פסיכותרפיה הוליסטית היא הפיתרון.