פילינג לפנים

פילינג או באנגלית peeling משמעותו קילוף העור על מנת לחדשו

רבים מכירים את המונח פילינג, אך אינם מבינים שמדובר בקילוף עדין של שכבות העור. ע"י קילוף זה ניתן לשפר פלאים את איכות פני העור, ועל כן מדובר באחת השיטות היותר ידועות לטובה בתחום טיפול וטיפוח עור הפנים. מדוע יש צורך בטיפול מעין זה? כיוון שלא פעם העור נפגם ואינו חיוני כבעבר, כלומר הבלאי בעור עשוי להיגרם עקב חשיפה ממושכת לשמש, הגיל, תזונה לקויה, עישון ואפילו בעקבות אקלים יבש במיוחד. מכאן שרבים מוצאים שגם עבורם יהיה נכון וראוי לעשות פילינג לפנים, ועל כן לפני שממהרים לבחור בשיטה כזו או אחרת, ראוי להבין מה מסתתר מאחורי כל שיטה:

שלושת  הסוגים העיקריים של פילינג לפנים

ראשית ישנו פילינג כימי. פילינג כימי ניתן לבצע באופן ביתי עצמאי, ועם זאת עדיין רבים בוחרים להיעזר באנשי מקצוע כגון קוסמטיקאית. שיטה זו מתבססת על הסרת השכבות המתות של העור באמצעות שילוב של חומר פעיל, כגון חומצת פירות וTCA, אך גם ניתן למצוא חומרים פעילים נוספים. השיטה השנייה הינה פילינג מכאני, פה כבר מדובר בשיטה שמערבת מיכון ייעודי ובנוסף שיטה זו גם לרוב כוללת הרדמה, כיוון שההליך עצמו אינו חף ממיחושים. לבסוף נציין את השיטה השלישית אשר מושתתת על פילינג לייזר, כלומר השכבות המתות מוסרות באמצעות אידוי, ועל כן שיטה זו מצריכה הרדמה (ולו הרדמה מקומית,) על מנת להימנע מתחושת חוסר הנוחות שהתהליך כולל.

דרגות עומק

כיוון שעבור כל מקרה יש להעניק טיפול מעט שונה, ניתן למצוא חלוקה גסה עבור שלל רמות הפילינג, כך שניתן להתאים ביתר דיוק את אופי הטיפול למצב הפנים. מכאן שניתן לבחור בין פילינג שטחי, פילינג פנים בינוני ובין פילינג עמוק. הפילינג השטחי בעיקר מטפל בכתמים שטחיים ובשכבות עור מתות. הפילינג הבינוני יודע לטפל לא רק בכתמים, אלא גם בקמטים עדינים ובכתמים יותר מהותיים ולבסוף הפילינג העמוק כבר יודע לטפל בקמטים  יחסית עמוקים ואף יכול למצק את מגע עור הפנים.

סיכום לנושא פילינג

רגע לפני שעומדים לעבור פילינג כזה או אחר, יש להבין מהן ההשלכות, מהי תקופת ההחלמה, לאלו תופעות לוואי יש לצפות, כל כמה זמן יש לתחזק את הטיפול וכדומה. כמו כן, חשוב ביותר לבחור בתכשירים איכותיים ואם פונים לאיש מקצוע, יש לוודא שהוא מומחה בתחום. בנוסף, אם עוברים פילינג לפנים תחת הרדמה, יש להישמע להוראות הרופא ולהקפיד על הגעה למפגשי מעקב, וזאת על מנת לוודא שלא התרחשו סיבוכים שאינם רצויים. לאור כך זאת ניתן לתהות איזה פילינג מתאים עבורכם, ועל כן נציין שתמיד ניתן ליהנות מיתרונות פילינג שטחי לצד תכשירים ביתיים, אך אם מבקשים לטפל בנתונים יותר מהותיים, הרי שאז כבר יש לערב איש מקצוע איכותי, על מנת שהוא ינחה אתכם אל עבר המענה המתאים ביותר.