ניתוח לייזר בעיניים – כל מה שחשוב לדעת

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח פופולרי מזה עשרות שנים, והמטרה שלו היא לשפר את איכות החיים, את המראה החיצוני ולהפסיק את התלות במשקפיים ובעדשות מגע. למי מתאים הניתוח, כיצד הוא מתבצע ומהן תופעות הלוואי? לפניכם כל מה שצריך לדעת בדרך לחיים ללא משקפי ראייה.

כיצד מתבצע ניתוח לייזר בעיניים?

ישנן שתי שיטות עיקריות לביצוע ניתוח לייזר בעיניים, ובשתיהן משתמשים בקרן לייזר שמשייפת את הקרנית וגורמת לשינוי כוח השבירה שלה, מה שמוביל לכך שקרני האור הפוגשות את העין יקלטו ברשתית בצורה טובה מבלי שנזדקק למשקפיים. הניתוח הוא קצר ביותר, בין דקה לשתי דקות לכל עין, ומבוצע תחת הרדמה מקומית ולכן הוא אינו כואב.

למי מתאים לעשות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

ניתוח לייזר בעיניים מתאים לכל אדם מעל גיל 18 המרכיב משקפיים או עדשות מגע, ושמספר המשקפיים שלו יציב בשנה האחרונה או השתנה באופן מינורי מאוד. ליקויי הראייה הניתנים לתיקון באמצעות ניתוח לייזר, כתלות בסוג המדויק של הניתוח, הם קוצר ראייה, רוחק ראייה וצילינדר. עם זאת, לפני ביצוע הניתוח יש לעבור בדיקת התאמה אישית. מעל 90% מהמנותחים לא חוזרים להרכיב משקפיים!

מה הן תופעות הלוואי ומתי אוכל לראות בצורה מושלמת?

ניתוח לייזר הוא ניתוח בטוח יחסית, ועם מעט מאוד תופעות לוואי. בימים הראשונים יתכן שתסבלו מראייה מטושטשת, גירוי קל בעיניים, רגישות לאור וכאבים, אך אלה ישתפרו באופן משמעותי בתוך מספר ימים. במקרים חריגים ונדירים, יתכן מצב של זיהום או עכירות בקרנית, מה שיצריך טיפול אצל רופא עיניים. הראייה משתפרת מאוד בתוך מספר ימים ועד שבועות בודדים מיום הניתוח, אך את התוצאה הטובה והמלאה ביותר ניתן יהיה להרגיש בתוך מספר חודשים.