ניתוח אף יכול להיות הניתוח הקל ביותר ויכול להיות הכי קשה ומסובך וזה תלוי בסיבה לביצוע הניתוח. זהו כמובן אחד הניתוחים הכי פופולריים ובמיוחד שניתוח מסוג זה הוא גם אחד הראשונים שהתחילו בעולם האסתטיקה והיופי.
ישנן כמה סיבות שבהן המטופל פונה לנתח את האף כמו תיקון המראה שלו, מסיבות רפואיות כמו מחיצה או סתם להיראות יפה עם צורת אף שונה ממה שיש לאותו מטופל מה שנקרא חיים חדשים.
הניתוח מתבצע בבית חולים או באחת הקליניקות המאושרות, המנותח יהיה בהרדמה מקומית עם מרדים מומחה. הוא מתבצע דרך הנחירים ללא נגיעה בעור החיצוני כך שאין אפשרות להשאיר צלקות נראות לעין.
קיימות שתי שיטות לניתוח אף הראשונה היא מתוך הנחירים וזה מה שלא גורם צלקות חיצוניות אך ניתוחים בשיטה הזו הם מאד קלים ולרוב מתבצעים לאנשים שמחפשים לתקן את האף ולמראה יותר יפה המשתלב עם הפנים שלהם. שיטה זו מאד נוחה ופופולרית שיטה זו נקראת ניתוח אף קלאסי.
השיטה השנייה היא היותר מורכבת מאחר והיא מתבצעת במקרים שבהם המנתח מבצע תיקון אחרי ניתוח כושל או מסיבות רפואיות ופגיעות שמצריכות צלקות חיצוניות בין הנחירים- שיטה זו נקראת ניתוח אף פתוח.
בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בניתוחי האף מה שגרם לעלייה משמעותית באחוז המנותחים בנוסף להפיכתו לניתוח קצר במיוחד וללא כאבים או סיבוכים.
כיום ניתוח אף מתקיים כמעט בכל בית חולים, דרך קופות חולים, ובמיוחד במרפאות וקליניקות לאסתטיקה ויופי כמו אמריקן לייזר, פרופורציה, ד"ר דב קליין, ד"ר קרמר, מדיקל סנטר ועוד.