כל אחד ואחת רוצים להיראות יפים, מושכים ותמיד יגידו להם אתם נראים צעירים ב 10 או אפילו 15 שנים פחות מהגיל שלכם. איך אפשר?!
הרבה אנשים פונים לפלסטיקאים ומרפאות מיוחדות לשנות את המראה החיצוני של הפנים שלהם ובמיוחד להעלים את הקמטים הנראים על פניהם ומשקפים את הגיל והזדקנות נעור שלהם. לכן רובם פונים לטיפולי וניתוח שנקרא מתיחת פנים שפירושה תיקון רקמת העור והשרירים הרפויים בפנים ע"י היפטרות מעודפי השומן באיזור הפנים והצוואר. הניתוח מתבצע במרפאות לאסתטיקה ויופי והוא אורך בין 3 עד 5 שעות בהרדמה מקומית או כללית לפי הצורך עם מתן משככי כאב. במקרים נדירים מנותחים נשארים יותר מיום אחד אך רובם מצליחים ללהתשחרר באותו היום.
לפני ביצוע ניתוח של מתיחת פנים השיער נמתח ונמשך כמה שיותר לכיוון הראש האחורי בנוסף לגילוח מקומות מסויימים של שיער הראש מאחורה – ממקומות שלא נראים לעין ואחר כך מתחילים לנתח מאחרו הראש ועד שיגיעו לאזור האוזניים ועד לקרקפת בנוסף לחתך קטן מתחת לסנטר – במידת הצורך. בשלב הזה מתחיל המנתח במתיחת העור, השרירים הרפויים ושאיבת עודפי השומן מהאזור. אחרי ביצוע התהליך תופרים את מקום הניתוח מאחורי הראש ומכסים את הפנים לשמירה על איזור הניתוח.
ישנם כמה סוגים ושיטות של מתיחת פנים וקביעת איזה סוג מתאים לכל אחד תלוייה במידה השרירים הרפויים והמראה החיצוני של אותו מטופל. ישנן כיום מרפאות רבות מהמתקדמות במדינה אשר מציעות ייעוץ לפני הניתוח בנוסף להדמייה ממוחשבת על מנת לראות ולדעת איך זה ייראה אחרי הניתוח וההחלמה.

במידה וקיימות בעיות בבלוטת התריס או שמא ידוע כי יש מקרים במשפחה של אי סדירות בלוטת התריס יש לשקול בכובד ראש את ביצוע מתיחת הפנים ולהתייעץ ברופא מומחה.
המרפאות אשר מבצעות מתיחת פנים הן רבות ופופולריות בתחום כמו : מדיקל סנטר, אמריקן לייזר, פרופורציה, ד"ר רוני מוסקונה, ד"ר דב קליין, ועוד.