מתיחת בטן היא הניתוח שבו מתפטרים מעודפי העור ומותחים את העור הנשאר, בנוסף לשאיבת השומן המיותר מאיזור הבטן. צורת העור והשומן המצטבר באיזור הבטן משתנה ממטופל לאחר וזה תלוי בסיבות לכך למשל אם זה אחרי הרבה לידות, דיאטה וירידה במשקל בצורה ניכרת ללא ספורט, בקע טבורי , ניתוחים שונים, גיל ועוד. במצבים כאלו מתחילים שרירי הבטן להתעייף ולהרפות עד שהעור מידלדל ונחלש ושרירי דופן הבטן מתחילים להופיע, לעיתים קרובות נגרם בקע בטבור כתוצאה מהיחלשות השרירים ובמקרה הזה הפתרון הוא ניתוח לשאיבת השומן המצטבר, מתיחת וחיזוק שרירי הבטן הרפויים, תיקון הבקע ושאיבת הצדדים, ולבסוף מתפטרים מהעור הרפיו והמידלדל.
ניתוח מתיחת בטן מחייב הרדמה כללית ובמקרים נדירים הרדמה מקומית, ואז דרך חור קטן ברוחב של 0.5 ס"מ מכל צידי הבטן ושאיבת השומן המיותר מתוכו, בתחתית הבטו נעשה חתך קטן כמו בניתוח הקיסרי אך הצלקת נעלמת עם הזמן, אחר כך מעלי את העור המידלדל ויופרד משרירי הבטן. אחר כך יתחיל הטיפול בשרירי הבטן ומתיחתם והטיפול בבקע אם ישנו. ולבסוף אחרי שהחזירו את הבטן לאיך שהיתה לפני מושכים את העור כלפי מטה ומתפטרים מהמיותר ממנו.
ניתוח מסוג זה אורך בין 2- 4 שעות ובסיום הניתוח מומלץ לחבוש חגורה מתאימה למשך 3 שבועות עד חודש ימים כדי שהבטן תיאסף, תתחזק ולמנוע הצטברות נוזלים.
ישנם כמה מרפאות שמבצעים ניתוחים למתיחת בטן במדינה, כמו מרפאת ד"ר דב קליין, מדיקל סנטר, פרופורציה, ד"ר מוסקונה ועוד. עבור כאלו אשר לא מעוניינים בניתוח קיימת אפשרות נוספת של המסת שומן, טיפול זה מאפשר להיפטר מהשומן על ידי מכשיר מיוחד הממיס את השומן בתוך הגוף וגורם לו להתפנות דרך ההפרשות.