ניתוח של הקטנת חזה ברוב המקרים הוא בריאותי יותר מאשר ניתוח ליופי, מאחר וחזה גדול אצל הרבה בחורות יכול לגרום ללחץ כבד על החזה, הצוואר, הגב, הריאות והלב בנוסף להגברת תחושת הזיעה באיזור החזה וגרימת ריחות ואי נעימות אצל כל אישה או בחורה בעת ספורט או כל מאמץ גופני אחר. זה יכול לגרום לבעיות נפשיות.
הקטנת חזה – ניתוח שהמטרה ממנו היפטרות מהרקמות המיותרות ועודף השומנים באיזור החזה ובמיוחד בשדיים. והוא אחד החשובים ביותר והמתאימים לנשים הסובלות מבעיות פסיכולוגיות ומבוכות חברתיות עקב גודל החזה שלהן אחרי נסיון ההריון, הלידה וההנקה מה שיגרור אותן לבצע את הניתוח הזה כדי להרגיש יותר נוח עם עצמן וגופן ושיוכלו ללבוש את החולצות שאוהבות אחרי שהחזה הוחזר למראה אסתטי ויפה מאחר ואיבר זה בגוף האישה הוא אחד מהתכונות במייחדות אותה וחשוב ביותר עבורן להיות יפה ולא מגעיל ומפריע לה גופנית ונפשית.
הניתוח מתבצע כאשר עושים חתך מסביב לפטמה גודל החתך תלוי במידת הנזק וכמות השומן שצריך להוציא מהשד כדי להגיע לתוצאה הרצויה. אחרי החתך מתחילים להסיר את רקמות העור המיותרות והשומן מתוך השדיים, שינוי צורת השד ועיצובו עד להגעה לצורה המתאימה והגודל הרצוי לאישה עצמה. הניתוח אורך כמה שעות ובאפשרות האישה לעזוב את בית החולים באותו יום.
ברוב המרפאות מקבלת האישה ייעוץ והדרכה לפני ביצוע הניתוח בנוסף לבדיקות רבות שעל האישה לעבור לפני. מרפאות שמבצעות ניתוחי הקטנת חזה כמו : פרופורציה, ד"ר דב קליין, מדיקל סנטר, אמריקן לייזר, ד"ר רוני מוסקונה, ד"ר מאיר, נאטורפיל, כללית אסתטיקה ועוד.