השרת שיער
שיער הגוף במקומות לא רצויים היא אחת הבעיות הנפוצות והמפריעות להרבה אנשים במיוחד לנשים. לכן כיום פותחו בשוק מגוון רחב של שיטות להסרת שיער הגוף. שיטות אלו מתקדמות וחדישות ביותר כמו הסרת שיער בלייזר, הבזקי אור, אפילציה, גלי קול- אולטרסאונד, והבזקי אור באנרגיות נמוכות ועוד.
שיטת הסרת השיער בלייזר- הינה אחת השיטות הפופולריות ביותר מאחר וכאן אפשר להסיר את השיער ממקומות ושטחים נרחבים בזמן קצר משאר השיטות שיש בשוק. בשיטה זו משתמשים במכשיר מיוחד המבוסס על אורך גל אחד ומדויק , ככל שהגל קצר הוא חודר פחות לעומק העור אך נבלע יותר טוב מגלים ארוכים, מכאן, חשוב להתאים את המכשיר של הלייזר לשערו וגוון עורו של המטופל. החסרון הגדול משימוש בשיטה זו הוא הכאב שחשים המטופלים בעת הטיפול למרות הטכניקות השונות של קירור אך עדיין שיטה זו גורמת להרבה כאבים. בוסף, זמן ההמתנה בין טיפול אחד לשני ארוך למרות שמספר הטיפולים הוא קצר, לכן אם ברצון המטופל לקבל תוצאה מצויינת הוא יהיה חייב לחכות בין טיפול לשני כדי שיקבל איזור מטופל נקי וכמעט לצמיתות.
שיטת הבזקי אור להסרת השיער- כוללת אינפרא אדום, IPL, MP4 , ו DPC .
שיטות אלו דומות בטכנולוגיה שלהן לזו של הלייזר כאשר משתמשים באנרגיית האור. שיטות הבזק האור מייצרות הבזקי אור חזקים שנקראים "פולסים" בטווח של אורכי גל ולא אורך גל אחד כמו בלייזר. גלים אלו נבלעים בשערה והורסים את השורש שלה.
היתרון הגדול בשיטות אלו הוא שאין כמעט כאב ואם יש הוא נסבל יחסית ללייזר וטיפולים אחרים. החסרון בשיטה זו הוא הזמן הארוך בגלל הטיפולים הרבים שנדרשים עד ההגעה לתוצאה טובה.
שיטת האיפילציה – זוהי שיטה הפועלת על כל שערה בנפרד, מה שנקרא טיפול נקודתי. השימוש בשיטה זו היא באמצעות מחט חשמלית דקיקה שמוחדרת אל תוך שורשי השערות, כל אחת בנפרד ופוגעת באספקת הדם אליה וכך הפוטנציאל שלה לצמוח נהרס.
שיטה זו מתאימה ביותר לעור הפנים וחשוב שהמטפל יהיה מקצועי כי אחרת ייגרם צלקות באיזורים לא רצויים. החסרונות משיטה זו הוא הזמן הרב מאד שאורך הטיפול כולו מאחר והעבודה היא על כל שערה בנפרד בנוסף לכאבים המלווים את הטיפול שבמקרים מסויימים יש מצב להרגעה או הרדמה מקומית.
גלי קול- אולטרסאונד- שבה משתמשים בגלי הקול להסרת השיער , טיפול מסוג זה לא כואב ואין לו תופעות לוואי אך החסרון שהוא אורך הרבה זמן כי העבודה היא על כל שערה בנפרד.
שיטת הלייזר והבזקי אור ברמות אנרגייה נמוכות- שיטה זו פותחה על מנת להקל על הכאב כתוצאה משיטת הלייזר הרגילה אך החסרון הוא מידת היעילות והתוצאה הסופית.