בימנו, כאשר ניתוחים פלסטיים הינם נחלת הכלל, ישנם כמה דברים שכדאי לדעת

אף אדם אינו מושלם, אולם לשמחתנו כיום ניתן לטפל כמעט בכל דבר חיצוני אשר מפריע לנו, בכדי שנוכל להמשיך בחיינו כאשר אנו שלמים יותר עם המראה שלנו. למרות האמור, ניתוחים פלסטיים הינם ניתוחים כירורגיים לכל דבר, וגם בו ישנם סיכונים ואי וודאויות, וישנם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שניגשים לשיחת ייעוץ עם מנתח פלסטי.

אז מה חשוב לדעת לפני ביצוע ניתוחים פלסטיים?

  • תיאום ציפיות: חשוב לזכור כי ניתוחים פלסטיים אינם מתנהלים אותו הדבר על כל מטופל, ולכן גם התוצאות לא יהיו זהות. בעת שיחה עם המנתח הפלסטי, יש לשמור על ראש פתוח ולקבל את הדברים שהמנתח אומר על תוצאות הניתוח, וכן לקחת אותם בחשבון כאשר מחליטים האם לבצע את הניתוח או לא. בנוסף, בשל האלמנט הפסיכולוגי העומד מאחורי ניתוחים פלסטיים, רוב הרופאים לא ימליצו לבצע את הניתוח במידה והמניע אינו נכון לדעתם, או במידה והאדם לא יוכל לעמוד בתוצאות הניתוח לאחריו. מומלץ ביותר לשוחח עם פסיכולוג טרם תחילת התהליך בכדי לברר האם כדאי לכם לעבור ניתוחים פלסטיים או שישנם פתרונות אחרים עבורכם.
  • מה כדאי לבדוק? מבחינה פרקטית יותר, כאשר ניגשים לבחון ניתוחים פלסטיים, חשוב ביותר לבחון את ניסיונו של הרופא, כלומר מספר הניתוחים מאותו סוג שביצע, מספר השנים שעובד בתחום וכן רצוי לברר האם ישנן התמחויות נוספות בהן עוסק המנתח ויוכלו לסייע בתהליך. רוב המנתחים תולים בחדרם את התעודות שלהם, וניתן ואף מומלץ להציץ בהן, הן בכדי לדעת במה עוסק המנתח והן בכדי להעלות את הביטחון שלנו בו. כמו כן, בניתוחים פלסטיים ישנן תת התמחויות, ורצוי לוודא שלמנתח שלכם תת התמחות בסוג הניתוח שאתם עומדים לעבור.
  • קבלת חוות דעת: מלבד תמונות ה"לפני ואחרי" שכל מנתח פלסטי יודע לספק למטופלים המעוניינים לעבור אצלו ניתוחים פלסטיים, מומלץ מאוד לשוחח עם מטופלים לשעבר ולשמוע על חווית הניתוח וההחלמה שלהם, וכן עד כמה הם מרוצים מהתוצאה הסופית. כמו כן, רצוי לוודא היכן יתבצע הניתוח ומה יהיו תנאי ההחלמה- כמה אנשים בחדר, האם ישנה טלוויזיה בחדר, האם ישנו חדר אמבטיה צמוד וכדומה. בנוסף, חשוב להסדיר עם הרופא את תקופת המעקב הצפויה לאחר הניתוח וכן מי יהיה הרופא שיבדוק אתכם לאחריו- זה לא תמיד יהיה המנתח.
  • לאחר הניתוח: חשוב לזכור כי ניתוחים פלסטיים לא נגמרים ברגע שיוצאים מחדר הניתוח. מומלץ לשאול על כאבים לאחר הניתוח, נטילת תרופות, תקופת החלמה, איסורים שונים וכדומה, אשר כולם צפויים אחרי הניתוח. ידע מוקדם מסייע בהתמודדות לאחר הניתוח.

ניתוחים פלסטיים נועדו בכדי לסייע לנו להרגיש טוב עם עצמנו

כאשר הם מבוצעים כראוי, ניתוחים פלסטיים וכלל התהליך יכולים להיות מועילים מאוד ונעימים עד כמה שאפשר, אולם כדאי לבדוק את כלל הנושאים לעיל לעומק טרם הניתוח, ובכך להבטיח את החוויה והתוצאות הטובות ביותר.