מה ההבדל בין קורס החייאה לקורס עזרה ראשונה?

רבים מאיתנו מעוניינים לקחת חלק בקורסים העוסקים בטיפול במגוון של מצבי חירום ויש כאלה שלוקחים אותם כחלק בלתי נפרד מהתפקיד שלהם בעבודה או רק משום שהם הפכו להיות הורים. חשוב להבין את ההבדל בין הקורסים השונים כאשר שני הקורסים העיקריים והחשובים ביותר הם קורס החייאה וקורס עזרה ראשונה.

 

עזרה ראשונה זה בעצם שם כללי למגוון רחב של טיפולים במצבי חירום. מדובר בעצם בטיפול שמועבר על ידי אדם, סוג של עזרה בסיסית, עד שניתן יהיה לתת סיוע מקצועי רפואי הנותן מענה מלא לצרכים הרפואיים של הפצוע.

 

למשל, כאשר אדם עובר תאונה במקום עבודה אבל אין סכנה לחייו, ואדם אחר נותן לו מענה וסיוע, כמו למשל חבישה ראשונית באזור שנראה שפרק או שבר, זה חלק מעזרה ראשונה. אדם שעובר קורס עזרה ראשונה יכול לתת מענה של כאן ועכשיו עם סל רחב של כלים שיכולים להציל את אותו אדם שנפצע, עבר תאונה או כל דבר אחר. מי שעובר קורס עזרה ראושנה יודע לתת מענה לכל אחת משלוש מערכות החיים: המוח, הלב והריאות. בתוך קורסי העזרה ראשונה יש נגיעה גם בהחייאות בכל מיני רמות.

יש כמה סוגים של קורס עזרה ראשונה:

 

קורס עזרה ראשונה 4- קורס בסיס בו לומדים איך להתמודד עם מצבים כמו חוסר הכרה, חנק, כוויות וצורך בהחייאה בסיסית.

קורס עזרה ראשונה 8 – קורס בסיסי גם כן המועבר בזמן הנפרס על פני שמונה שעות ובו לומדים איך לבצע החייאה במבוגרים, ילדים ותינוקות, מה לעשות במצב של טביעה, מה לעשות במצב של חדירה גוף זר, איך לתת מענה במצב של התקף אסטמה, סכרת, אפליפסיה, איך להתמודד עם פגיעות ראש ועוד.

קורס עזרה ראשונה 28 – אותו עוברים מדריכים ומאמני ספורט.

קורס עזרה ראשונה 44- נכלל בו התוכן של קורס עזרה ראשונה 28 והרחבה על טיפול נרחב בפצעים, כוויות, פגיעות כתוצאה ממזג אויר קיצוני, טיפול במצבים של מחלות זיהומיות, טיפול בשברים ועוד.

מרחבי הרשת:
מסע טיפוס הרים אל ההר המסוכן באירופה – ראיון עם יורם קראוס