מדוע לידה טבעית נחשבת לשיטה המובילה בעולם ההכנה ללידה?

מדוע לידה טבעית נחשבת לשיטה המובילה בעולם ההכנה ללידה?

כדי להבין את מקור ההצלחה של שיטת לידה טבעית בעולם ההכנה ללידה, ניתן לבצע ניתוח אנליטי של הפעילות ושל השוק כולו, ולזהות את נקודות החוזק של השיטה על פני האחרות. ניתוח אנליטי כזה הוא מהלך עסקי במהותו, ולכן אין לנו כל עניין לצלול לתוכו. מה שכן ניתן לעשות, הוא לפרוש את האמת המציאותית סביב גישת הלידה הטבעית, באופן שכל אדם יכול להשוות אותה לכל גישה אחרת, ולזהות את הפערים בעצמו. רבות כבר נאמר על שיטת הלידה טבעית, ואחד הדברים הבולטים סביב שיטה זו הוא, שמדובר בשיטה שבאמת מתאימה לכולם, שמביאה איתה אסכולות שונות ויוצרת מגוון של נקודות חיבור אליהן יכול כל אחד להתחבר מתוך תפיסת עולמו, הרגליו ואמונותיו, יתרון משמעותי שאינו נפוץ בטכניקות הכנה ללידה אחרות.

גישה רחבה ומקיפה על לידה טבעית

שיטת הכנה ללידה טבעית מספקת מענה הן לאישה היולדת והן לבני הזוג כצוות. השיטה מכסה היבטים פיזיולוגיים ונפשיים באמצעות טכניקות מוכחות מדעית, אבל היא מכסה גם היבטים אדמיניסטרטיביים ולוגיסטיים פשוטים סביב חוויית הלידה. אך החשוב מכל הוא, ששיטת לידה טבעית עושה שימוש בכלי החשוב ביותר שעומד לרשות האישה בזמן הלידה, ומתמקדת כל כולה בהתמודדות עם צורת העבודה של אותו הכלי: המוח. תחושת חוסר הוודאות לפני הלידה, הפחדים מתהליך הלידה ותוצאותיו, החששות מהמערכת שבה נערכת הלידה, כל אלה מקורם במוח והיכולת להתמודד עם תהליכים אלה היא המפתח להכנה ללידה, והיא גם מפתח ההצלחה של שיטת לידה טבעית.

שילוב של אסכולות וגישות מוכחות מדעית

ישנם קורסי הכנה ללידה המגיעים למשל ממקומות שמעניקים דגש לאלמנט הפיזיולוגי. קורסים אלה מבוססים על האמונה שהגעה ללידה בכושר גופני מצויין, ויישום של טכניקות פיזיולוגיות במהלך הלידה, יכולים להשפיע בצורה הטובה ביותר על האישה היולדת. ייתכן שהדברים נכונים עבור נשים מסויימות, וייתכן שלא, אך לבטח לא עבור כלל האוכלוסייה. קורסים אחרים מבוססים על טכניקות מנטאליות בלבד, ובתוך מרחב זה מתמקדים באסכולות ספציפיות בלבד. שיטת הכנה ללידה טבעית היא למעשה כור היתוך של מספר גישות ואסכולות, שמאפשר פנייה אפקטיבית לכל איש ולכל בני זוג וציודם בכלים שיסייעו להם, בין שהם בעלי אוריינטציה פיזיולוגית ובין שמנטאלית.

לא נאבקים בשלילי – מעצימים את החיובי

בנוסף לכך, מקפידה שיטת לידה טבעית ליצור מיקוד מאוד ברור ואפקטיבי סביב המקור לכלל ה"בעיות" שעלולות לצוץ בתהליך הלידה: פחדים וחששות, חוסר וודאות, חרדות, כעסים וכדומה, ולהעניק להם פתרון אחד רוחבי, שמכסה את המקור ממנו נובעים כולם. גישת לידה טבעית אינה מבוססת על שלילת הקיים, אלא על ביצוע מהלכים חיוביים בכיוון שונה, באופן שלא נותן לאלמנטים השליליים להתקיים, ומאפשר לדברים חיוביים יותר לתפוס את מקומם. כך למשל, אין טעם להתמקד במאבק במחשבות מפחידות בלידה, אך יש בהחלט טעם להתמקד בתהליך שמתרחש בכל רגע ורגע בתוך גוף האישה, ובאופן שמנטרל בלאו הכי את כל אותן מחשבות מפחידות.