מגפת הקורונה כל שצריך לדעת

בימים ששורות אלו נכתבות קשה להאמין שיש אדם ברחבי העולם שלא שמע על מגפת הקורונה המשתוללת ברחבי העולם, מווירוס מסתורי בעיר וואן שבסין התפשטה הקורונה במהירות שיא אל עבר מדינות אחרות ונכון לעכשיו היא נמצאת כמעט בכל מדינה בעולם כאשר הצפי של ארגוני הבריאות העולמיים כי לא תהיה מדינה שהקורונה תפסח עליה.

אז בין כל הרעש, ההסגרים, הבידודים והכלכלה הצונחת למשבר חמור, אולי החמור ביותר שידענו מעולם, מה עוד עליכם לדעת על נגיף הקורונה שמשתק את העולם.

כל מה שצריך לדעת על הקורונה

• התסמינים של מחלת הקורונה דומים מאד לאלו של השפעת – התסמינים של מחלת הקורונה דומים ברוב המקרים לתסמינים של מחלת השפעת, מדובר על חום, כאבי גרון, נזלת,שיעול, התעטשויות, כאבי ראש ושרירים, בחלק קטן מהנדבקים תורגש הרעה שתבטא במחלה נשימתית, דלקת ריאות חריפה וכ"ו.
• בשונה ממחלת השפעת הקורונה מדבקת מאד – מחלת השפעת היא מחלה מדבקת אבל אם מדובר ביחס של כל חולה מדביק 1-2 אנשים אז הרי שמחלת הקורונה גורמת לאדם חולה להדביק 15 אנשים בממוצע בסביבתו הקרובה.
• תקופת הבידוד אם חזרתם מיעד שמוגדר על ידי משרד הבריאות או שנחשפתם לאזור בו היה חולה אחר – אם חזרתם מיעד המוגדר על ידי משרד הבריאות כאזור בעל סיכון גבוה או במידה ושהיתם בקרבת חולה קורונה מוכח אז גם אתם מחויבים בבידוד של 14 ימים לפחות בהם תקפידו לשמור על היגיינה ולהתרחק מאנשים אחרים כדי לא לגרום להידבקויות נוספות בסביבתכם.
• החשש הגדול של משרד הבריאות הוא בעצם מקריסת מערכות של מערכת הבריאות – כל הפאניקה וההכנסה ההמונית של אזרחים לבידוד היא למעשה אקט הימנעותי של משרד הבריאות שעיקר חששו הוא לא מנגיף הקורונה כמו מהעומס שהנגיף יכול לגרום על מערכת הבריאות שגם ככה קורסת תחת העומס, נהירה של אלפי חולי קורונה כולם בעת ובעונה אחת אל מתקני האשפוז ובתי החולים יכולה לגרום לקריסה מוחלטת של מערך הבריאות הישראלי וזה כבר יהיה אסון.

מרחבי הרשת:

who is hamas – read about the Islamic terrorist organization