מגן דוד אדום – ארגון שרובו מתקיים מתרומות והתנדבות

כשמשהו נורא קורה, אף אחד לא באמת יכול לצפות את זה. כשאנחנו פצועים, פגועים או נמצאים במצב של טראומה או אירוע בלתי צפוי, אנחנו רוצים להיות בידיים הכי טובות שאפשר. מגן דוד אדום הוא ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. הארגון מפעיל את מרבית שירותי הדם המרכזיים בישראל וחבר בצלב האדום הבינלאומי. מגן דוד אדום מעניק מגוון של שירותים רפואיים והומניטריים ללמעלה מ-8 מליון תושבים. רוב הארגון מתקיים בעצם מתרומות וממתנדבים שעוברים הכשרות על ידי צוותים של מגן דוד אדום. השילוב בין אנשים מיומנים, מקצועיים ואיכותיים, רמת ניסיון ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת מסייע להציל חיים בכל יום מחדש.

 

נתונים שכדאי להכיר על מד“א

בכל 15 שניות, מתקבלת במוקד החירום של מד“א שיחת חירום. המענה ניתן בממוצע בתוך 3 שניות בלבד. בתוך הניידות של מד“א יש מצלמות אשר מספקות תמונת מצב עדכנית. מד“א מפעיל למעלה מ-3,000 כונני תגובה מיידית לאורך כל שעות היממה. בנוסף, למד“א יש יחידה מיוחד של אופנועים המונה 400 פרמידיקים וחובשים. בתוך שניות אנשי הצוות של מד“א יכולים לקבל תמונת מצב מלאה לגבי המיקום והמצב של הפצוע או הנפגע. מד“א משגרת בשיגור אוטומטי 17,000 נאמני חיים ומתנדבים כאשר הרבה פעמים מתקבל סרטון בלייב מהאירוע. בנוסף, הניידות של מד“א מצוידות בטאבלטים ובמכשירי איכון עם GPS.

 

למד“א יש מוקד רפואי הפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ללא הפסקה. הצוותים אשר נמצאים בשטח מעבירים את המידע הרפואי החיוני ישירות לבית החולים בעזרת אפליקציה מיוחדת אותה יש רק לצוותים של מד“א מה שמקל מאוד ומקצר על תהליכים עם הגעתו של המטופל אל בית החולים.