זקוקים להשתלת שיניים ושמעתם על האופציה לעשות השתלת שיניים ביום אחד? הכתבה הבאה תעשה לכם סדר בכל הקשור להשתלות שיניים ביום אחד: החל מאילו ניתוחים קיימים, האם באמת הכל קורה ביום אחד ועד איך יודעים איזה ניתוח יותר מתאים לכם.

אילו השתלות שיניים קיימות?
מלבד השתלות השיניים הרגילות המתאימות לרוב האוכלוסייה, ישנן מספר שיטות המתאימות למטופלים אשר סובלים ממחלות מסוימות כשהעיקרית מבין המחלות היא מחסור בעצם עליה מושתלות בדרך כלל השיניים, מחלה שממנה סובלים בעיקר אנשים בגיל השלישי אך לא רק. מחלה זו מביאה למצב שאין שטח להשתיל עליו שתל רגיל ולכן הומצאו השיטות החדשות שבין היתר מבטיחות גם שהניתוח יעבור ביום אחד. שתי השיטות המוכרות ביותר כיום הן:

  • שיטת ALL IN 4: בשיטה זו משתילים בעצם מינימום שתלים- בדרך כלל ארבע אך לעיתים גם שש. לאחר שבכל לסת משתילים את השתלים, מלבישים עליהן את התותבות. היתרונות של שיטה זו הם ברורים: השתלה מהירה תוך יום אחד בלבד וניתן להימנע מטיפולים מסובכים כמו השתלת עצם או הרמת סינוס פתוחה או סגורה. מנגד, ההשתלה לא מתאימה למי שמוגדר כמחוסר עצם לגמרי אלא חייב שיהיה כמות מינימאלית של עצם. בנוסף, התותבות לא נראות אסתטיות מספיק והמחיר שלהן יקר.

 

  • השתלה בזאלית: בשיטה זו משתילים את השיניים על עצם הלסת ולא על העצם שעליה נמצאות השיניים. השתלים בשיטה זו ארוכים יותר והיא מתאימה מאוד לאנשים שהם מחוסרי עצם לחלוטין ומתאימה גם למחלות אחרות. בשיטה זו אמנם לא תקבלו את השיניים תוך יום אחד אלא רק את הזמניות אבל לאחר שבוע כבר תקבלו את הקבועות. הניתוח עצמו הוא ארוך ונעשה תחת טשטוש עמוק או הרדמה מלאה כך שלא תרגישו כאב. גם כאן ההשתלה היא יקרה מאוד.

 

חשוב לציין חיסרון משותף לשתי השיטות: אמנם אחוזי ההצלחה הם גבוהים אך בגלל שהשיטות חדשות יחסית, עדיין אי אפשר להגיד לכמה זמן יחזיקו השתלים.
השתלת שיניים ביום אחד לא מתאימה לכל אחד. היא מתאימה בעיקר לאנשים עם בעיות בריאותיות מסוימות ולא מומלץ לעשות אותה כאשר יש מחסור בשיניים אבל יש אפשרות לעשות השתלה רגילה וזאת מכיוון שעוד לא יודעים מה יקרה לשתלים בעוד כמה שנים וכמובן בגלל המחירים הגבוהים.

אז איך תדעו איזו השתלה מתאימה לכם?
התשובה היא פשוטה: אך ורק רופאים מומחים יכולים לאבחן את מצבכם ולהחליט איזו השתלה הכי מתאימה לכם. מומלץ ללכת ליותר מרופא אחד כדי לשמוע יותר מחוות דעת ולוודא שלא מנסים לדחוף לכם ניתוחים יקרים לשווא.