רשלנות רפואית היא תופעה אשר תוצאותיה עלולות להיות הרות אסון לקורבנותיה. חייהם עלולים להשתנות מקצה לקצה בגינה.

תופעת רשלנות רפואית בניתוחים עלולה להיגרם מסיבות שונות. אם וכאשר מדובר ברשלנות פושעת, יש עילה לתביעה לפיצוי בסכומים גבוהים מאוד. מי שסבורים – ודאי אם הם יודעים זאת – שבגלל רשלנות רפואית נגרם להם נזק בכלל ונזק בלתי הפיך בפרט ודאי ינסו להגיש תביעה נגד מי שהם רואים בהם אחראים לרשלנות. לשם כך יש צורך לשכור את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית עשויה להימדד על פי דרגות חומרה. בכל מקרה הנזק שנגרם בגללה מצדיק ואף מחייב הגשת תביעה.
ניתוח אמור להתבצע בסביבת עבודה נקייה, סטרילית. יש נהלים קבועים וברורים ואי קיומם הוא, כשלעצמו, עילה לתביעה בגין רשלנות. ניתוח, ודאי ניתוח מורכב, עלול להשתבש ולהסתבך גם אם אינו נגרם בגלל רשלנות רפואית. גם כאשר הכל נעשה כשורה, המנתח ועוזריו הם מקצועיים ומנוסים ופועלים בדיוק על פי הנהלים- איש אינו יכול לערוב להצלחה ודאית.

רשלנות בניתוח יכולה להיגרם מסיבות שונות ובהן: שימוש לא מידי בחומר הרדמה, פגיעה באיבר פנימי בגלל ביצוע פעולה לר נכונה והגרוע מכל- הוצאת איבר מיותר, או את האיבר הלא נכון.
תוצאותיה של רשלנות רפואית עלולה לגרום לא רק לנזק ישיר למי שנפגע ממנה אא גם לבני משפחתו, בעיקר אם כתוצאה ממנה הוא הופך נכה ולמוגבל.
חשוב להבין כי הוכחת רשלנות רפואית אינה פשוטה, לכן הכרחי להיעזר בהגשתה בעורך דין מומחה ומנוסה בתחום זה. יש להשיג מסמכים וחוות דעת מקצועיות, יש להוכיח כי ניתן וצריך היה לבצע את הניתוח באופן שונה, בתנאים שונים ועוד.

מדובר בנושא אשר הרגישות בו טבעית וידועה. דווקא משום המעורבות הרגשית בכלל והכעס המובן חריפים, יש לשמור על איפוק, על שיקול דעת ולפעול באופן מושכל. אסור לתת לרגשות לנהל את מי שמגיש את התביעה.
גם בהינתן הידיעה כי פיצוי כספי, גבוה ככל שיהיה, לא יוכל, על פי רוב, לתקן את הנזק שנגרם בגלל רשלנות רפואית, בקבלתו יהיה משום  הודאה באחריות לגרימתו, דבר חשוב כשלעצמו.
קבלת ייעוץ מעורך דין רשלנות רפואית תאפשר לכם לפעול באופן נכון. מדובר באחד התחומים שבהם אסור לוותר על ייצוג משפטי על ידי עורך דין. חשוב לדעת, כי מול היחיד, קרבן הרשלנות הרפואית, ניצבת מערכת גדולה, שיש לה עורכי דין שתפקידם להפריך את טענות מי שתובעים אותה, להגן על המערכת, להצדיק את פעולות המנתח ולהוכיח כי הוא וצוותו פעלו כשורה, על פי הנהלים, וכי התוצאות, קשות ככל שיהיו, אינן תוצאה של רשלנות רפואית. ללא עורך דין רשלנות רפואית אין כמעט סיכוי להצליח בתביעה.

הגוף האנושי עשוי/עלול להגיב באופן שונה על אותן פעולות, ומה שמצליח אצל פלוני  עלול להיכשל אצל אלמוני.
כל רשלנות אינה דבר שניתן לקבל ולהשלים עמו- רשלנות רפואית על אחת כמה וכמה. עצם המחשבה כי רשלנות נגרמת בגלל רצון לחסוך זמן או כסף, לקצר תהליכים, לעגל פינות היא בלתי נסבלת. כאשר היא מתרחשת במערכת הבריאות בכלל ובניתוח בפרט היא בלתי נסלחת.