מיטות הן כנראה הרהיט החשוב ביותר בבתי החולים או במוסדות הסיעודיים. אחרי הכול, הנוחות והטיפול בחולים מסתמכים על המיטה. ואין דבר גרוע יותר ממיטה לא נוחה לאדם שגם ככה נמצא במצב גופני ירוד.

ישנם סוגים רבים ושונים של מיטות עבור המטופלים השונים והתנאים הייחודיים שלהם. כל אחת מהמיטות הללו מיועדת למטרה מיוחדת משלה, בדרך כלל לפי סוג הטיפול שמקבל המטופל.

אמנם, לא תמיד עומדת בפנינו האפשרות לבחור את סוג המיטה שתוצע לנו אחרי שעברנו אירוע מצער ומצאנו את עצמנו מאושפזים. אז לפחות נחמד אם נדע מה מצפה לנו אם חלילה נזדקק לאשפוז.

הנה כמה סוגי מיטות אשפוז, מיטות שניתן להשיג בדרך כלל באמצעות חברות המתמחות ביבוא מכשור רפואי וסיעודי:

ארבע מיטות אשפוז או סיעוד תוצרת החברה הספרדית Pardo

  • NewCare V1– מיטת אשפוז עם מנגנון מכאני הידראולי. מיטה שזמינה בתצורה של שני חלקים או ארבעה. המיטה מספקת מענה הולם הן לדרישות המטופל והן לדרישות צוות המטפלים והיא מתאימה להתמודדות עם האתגרים שעומדים בפני הצוות הרפואי.
  • NewCare V2– מיטת אשפוז חשמלית אשר עוצבה באופן המתחשב הן בצרכי המטופל והן בצרכים של צוות המטפלים. 4 חלקי משטח המיטה ניתנים להסרה וקלים מאוד לניקוי. המיטה מצוידת במערכת להפחתת לחץ באזור האגן, כך שהיא מצמצמת את הסכנה להתפתחותם של פצעי לחץ.
  • Cama Alzheimer– מיטה סיעודית המותאמת לבתי אבות כמו גם למוסדות סיעודיים ולשימושים פרטיים. מנגנון ה-Hi-Lo שבו מצוידת המיטה מאפשר הורדת גובה המיטה ל״אפס״. כלומר, היא מפחיתה את הסיכון לנפילה של מטופל שמנסה לרדת מהמיטה בכוחות עצמו. בנוסף, למיטה מנגנון חשמלי ופאולר הנשלטים בשלט.
  • NewCare Junior– מיטה טיפולית לילדים. מיטה זו מתאימה למרכזי אשפוז או קליניקות לצורך טיפול בילדים. המיטה עשויה מחומרים המקלים על התחזוקה שלה, והיא כוללת מנגנון חשמלי ומנגנון CPRלשעת חירום.

מיטה סיעודית PB331 מתוצרת החברה הגרמנית Elbur

מיטה זו מתאימה לקליניקות, בתי אבות או בתים פרטיים. המיטה מצוידת בלוח פיקוד חשמלי, מנגנון Hi-Lo ופאולר מופעל על ידי שלט. מצע הרשת של המיטה נוח לניקוי, ומעקות העץ משני צדי המיטה יכולים לעלות ולרדת.

מיטה סיעודית Lofer Afia מתוצרת החברה הפינית Lojer

מיטה סיעודית המתאימה לטיפול סיעודי. המיטה מבטיחה נוחות ברמה גבוהה וטווח נרחב של כוונון חלקי המיטה השונים, כך שניתן להתאים אותה בקלות לסביבה.

בשורה התחתונה, בין אם השהות במתקן האשפוז הוא קצר או ארוך, המיטה תשנה באופן משמעותי את החוויה הכללית. זה מספיק גרוע להיות חולה או פצוע, אז למה צריך להיתקע גם במיטה לא נוחה? למרבה המזל, מרבית מיטות האשפוז המודרניות הן נוחות למדי ומקלות הן על סבלו של המאושפז והן על נוחות הטיפול של הצוות הרפואי.