אם אתם רוצים לבחור רופא פוריות שיעזור לכם להגשים את החלום ולהקים משפחה, אתם חייבים לבחור אותו נכון. הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור רופא פוריות על הצד הכי טוב שיש, כך שתוכלו לקבל תוצאות טובות וכמובן ליהנות מהדרך בתהליך בטוח, שמבין אתכם ורגיש למצב העדין.

קודם כל המקצועיות והניסיון
יש הרבה פרמטרים שצריך להתייחס אליהם בעת בחירת רופא פוריות אך בתור התחלה עליכם לסנן את מי שלא נראה לכם מקצועי מספיק. אולי נשמע לכם מוזר שיש רופא פוריות שאינו מקצועי מספיק אך חשוב זלכור שאין לכם דרך לבחון את המקצועיות אלא על ידי רושם ראשוני. מה הטיפולים שהוא מציע? עד כמה מקצועי הוא נשמע בעיניכם? האם הצוות מקצועי? האם המכשור והבדיקות שמתבצעים במרפאה מתקדמים באופן יחסי לאחרים? אלו הן שאלות שחייבות להישאל.

חוות דעת תמיד חשובות לבחירה
אם אתם רוצים לדעת מה איכות השירות, עד כמה המרפאה מקצועית והאם התוצאות טובות אתם יכולים פשוט לקרוא חוות דעת. ככל שיהיו חוות דעת חיוביות רבות יותר על הרופא תוכלו לדעת שאתם עושים את הבחירה הנכונה. המלצות הן דבר חשוב מאוד בכל בחירה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבחירה חשובה כמו רופא פוריות.

המיקום, נוחות ההגעה והזמינות
יכול להיות שהרופא שתבחרו יהיה מקצועי במיוחד ויהיו עליו חוות דעת חיוביות רבות בשפע, אך מה זה משנה אם כל פעם שתרצו להיפגש איתו הוא לא יהיה זמין? יכול להיות שרופא פוריות ברפואה הפרטי נחשב לטוב יותר מרופא במרפאה הציבורית וזה נכון גם לגבי הזמינות שלו, אך בכל זאת יש רופאים מבוקשים מאוד שלא יהיו כל כך זמינים וגם השירות שהם יתנו אם הם לא פנויים לתור, כמו למשל מענה לשאלות בטלפון, בצ'אט או בפורום, לא יהיה כל כך יעיל. תמיד מישהו מהצוות של הרופא חייב לתת לכם מענה, וההגעה אליו צריכה להיות נוחה. אם תצטרכו לנסוע אליו שעה בכל פעם, יהיה לכם קשה מאוד בתהליך.

כימיה ביניכם תועיל לכל התהליך
אפשר לדבר על הרבה מדדים באופן אובייקטיבי כמו למשל ההמלצות עליו לפי כמות ואיכות, נוחות ההגעה אליו, הזמינות שלו, הניסיון שיש לו לפי מספר השנים בהן הוא עוסק בתחום ואפילו המקצועיות שלו על פי אחוזי ההצלחה של הטיפולים שהוא מעניק. עם זאת יש פרמטר אחד חשוב מאוד ואולי החשוב ביותר, שאותו אי אפשר למדוד באופן אובייקטיבי, והוא הכימיה שנוצרת ביניכם. אתם חייבים להאמין לרופא הפוריות ולסמוך עליו בכל מה שהוא אומר לכם, והוא יהיה שם לצדכם גם בטיפים הקטנים ביותר ובתמיכה רגשית כשיש צורך. הוא נותן תקווה, ואיש מקצוע כזה צריך להיות בעל כימיה טובה עם המטופלים שלו.

איכות השירות ואיכות המרפאה
כשאתם נכנסים למרפאת הפוריות אומרים לכם שלום בחיוך? שואלים אתכם לשלומכם? מתעניינים בשגרת החיים שלכם ודואגים שאתם בסדר בתהליך? כל אלו אולי לא נראים לכם חשובים לתהליך אך הם חשובים מאוד גם לו, ולא רק להרגשה שלכם. כמו כן משפיעה איכות המרפאה, הניקיון שלה, איכות המתקנים, איכות ההמתנה לרופא וכן הלאה. כל האלמנטים הללו יהפכו את טיפולי הפוריות במרפאה להרבה יותר נעימים וישפיעו בזכות שיפור ההרגשה גם על הפריון.

גם המחיר הוא פרמטר חשוב
אין ספק כי רופא פוריות הוא הרופא שיכול לשנות את חייכם ולא בגלל הצלת חייכם אלא היכולת להעניק חיים חדשים. עם זאת, יש לזכור כי יש לכם תקציב כלשהו ולא תוכלו למכור את כל חייכם כדי לקבל טיפול מרופא מסוים, למרות שמדובר בחלום. לכן יש להתחשב גם בתקציב, הרי יש רופאים יקרים מאוד שהעלויות יקרות מנשוא לחלק מהזוגות.