ככל שעובר הזמן המושג ״סופר פוד״ נכנס לתודעה שלנו ואנו מתחילים לאמץ את אותם המזונות הנמצאים תחת קטגוריה זו ולשלבם כחלק בלתי נפרד מתפריט התזונה היומי שלנו. אחד מהמזונות הללו המאופיינים ברכיבים תזונתיים ייחודיים, עשירים ועוצמתיים מכונה ג׳וג׳י ברי. מדובר בתות קטנטן, בגודל של צימוק הגדל בעיקר באזורים סובטרופיים במזרח במדינות כמו מונגוליה, סין וטיבט. הגוג׳י ברי עשירים בכמות אדירה של נוגדי חמצון המסייעים לבלום את פעילות הרדיקלים החופשיים הגורמים לחמצון של התאים ותומכים בפעילות תקינה של המערכת החיסונית.

 

לרוב, מתותי הגוג׳י ברי מכינים אבקה מרוכזת המיוצרת בתהליכים אורגניים טבעיים, זאת במטרה להשיג מיצוי אוטימלי של הפרי ורכיביו התזונתיים ובשל הקושי לשמור עליו טרי מכיון והוא עדין וקטנטן. את התותים ניתן לשלב ביוגורטים, שייקים, תבשילים ובסלטים ולהנות מהרכב ייחודי של ויטמינים, מינירלים, חומצות אמינו ונוגדי חמצון רבים.   דרך נוספת באמצעותה ניתן לרכוש את התותים המיוחדים הללו היא לאחר שעברו ייבוש בתהליך טבעי.

 

אינספור של מחקרים רפואיים בוצעו ברחבי העולם על התות הנשגב ונמצא כי הוא בעל יתרונות וסגולות רפואיים רבים. צריכה של תותי הגוג׳י ברי באופן קבוע מסייעת לשמור על בריאותו של הלב ואף מייעלת את זרימתו של הדם בגוף. יחד עם זאת, תותי הגוג׳י ברי מפחיתים את קצב תהליך ההזדקנות שהגוף עובר, משפרים את הביצועים הספורטיביים בין אימון לאימון ותורמים לרווחה נפשית ורוגע. בנוסף, תותי גוג׳י ברי ידועים כמאזנים את המערכת ההורמונלית בגופנו ומסייעים למנוע מחלות כרוניות ביניהן סרטן, סוכרת ולחץ דם גבוה. לאנשים המעוניינים להוריד ממשקל גופם, להיפטר מאחוזי השומן הגבוהים ומהטריגליצרידים בדם , צריכה של תותי הגוג׳י תסייע לאזן את הרצון של גופנו למתוק ולפחמימות ואף תייעל את תהליך שריפת השומנים מה שיקל עלינו בתהליך. בימים קשים, עמוסים ולחוצים במיוחד תותי הגוג׳י ברי עוזרים לנו לחדש את מאגרי האנרגיה של הגוף, מסייעים להעלות את רמת הריכוז ותורמים לנו לשינה ערבה ושלווה. כמה תותי גוג׳י ברי ביום לגמרי עושים את העבודה, אין צורך בכמות גדולה שלהם.