כך תבחרו מדרסים לרגל

זקוקים למדרסים לרגל? תוכלו לרכוש מדרסים הנמצאים על המדפים, ומוגדרים כמדרסים עם מאפיינים ייחודים. ואפשר, לרכוש מדרסים שנבנו בהתאמה אישית. המדרסים עשויים מחומרים שונים. בחירת המדרש, נעשית לרוב באמצעות סריקה, ותוכנת מחשב.

כל מדרס מתאים בדיוק לכף הרגל.

טכנולוגיות המחשב המתפתחות, מאפשרות להתאים היטב את המדרסים לכף הרגל. למעשה, מכוני המדרסים, מציעים סוגים שונים של מדרסים לרגל. ישנם מדרסי ספורט, ישנם מדרסים לחיילים. ובאופן כללי, כמעט לכל סוג בעייה ברגל, יש מדרס מתאים. כך, שתוכלו לקבל בחירת מדרסים בהתאמה אישית. אתם בוחרים את סוג המדרס. מכוני המדרסים, מתאימים לכם את הגודל, התורה, והחומר של המדרס באופן אישי, לפי סריקה ממוחשבת.

ממה עשויים המדרסים?

המדרסים, עשויים מחומרים שונים, ומפולימרים שונים. לכל חומר, יש תכונות אחרות. תכונות אלו, מתאימות לבעיה אחרת בגוף. ולכן, בדרך כלל, כל מדרס, מכיל שכבות שונות של חומרים ופולימרים שונים. לפעמים, המדרסים יהיו עשויים רק משכבה אחת של חומר, שמטפלת בבעיה עיקרית ומהותית, ממנה סובל הקונה.

כיצד הטכנולוגיות המתקדמות, מסייעות להתאים מדרס?

תוכנות המחשב השונות, מאפשרות להתאים מדרס בצורה מדויקת. לצורך התאמת המדרס, נעשית סריקה ממוחשבת של כף הרגל, באמצעות מכשור מיוחד. בנוסף, מזינים לתוכנה המיוחדת, את המאפיינים, והבעיות של הרגל, או הגב. וכך, האלגוריתמים המיוחדים של התוכנות, מתאימות בין החומר, לבין הבעיה. כך, שמתקבלת הדמיה ממוחשבת של המדרס.

לפי אילו פרמטרים, מתאימות התוכנות את המדרס?

התוכנות השונות, מתאימות את המדרסים, לפי פרמטרים שונים: גיל, משקל, הרגלי חיים, מצב הגב, נקודות עומס, נקודות כאב. כמובן, אחד מהפרמטרים החשובים בקביעת מדרס, הוא סוג כף הרגל.

מדוע לא כדאי לרכוש מדרס מוכן לא מותאם?

לכאורה, ניתן לחשוב שאפשר לחסוך זמן וכסף, ולרכוש מדרסים מוכנים. אולם, פעמים רבות, המדרסים המוכנים, ממש לא מתאימים לבעיה של הלובש אותם. ללא טיפול מתאים, הבעיה תלך ותחמיר. יש לזכור, שייצור מדרס בהתאמה אישית, עורך זמן. אולם, פעמים רבות ההמתנה משתלמת, ובחירת המדרס המותאם אישית, מביאה תוצאות חיוביות לבעיה. לפעמים, המחיר היקר הניתן למדרסים בבחירה והתאמה אישית- הינו מחיר משתלם וזול יותר, ממדרסים מוכנים.

המדרסים הם רק חלק מפתרון הבעיה.

טעות לחשוב, שמספיק לשים מדרסים, כדי לפתור את הבעיה הרפואית. יש לרדת היטב, לשורש הבעיה הרפואית. לפעמים, יש לקחת שיעורי יציבה. לפעמים, יש לעשות כושר גופני, או טיפול רפואי אחר. לפעמים, יש צורך לשנות אורח חיים, כדי להפחית עומס על כף הרגל. אולם, המדרס נותן תמיכה ויציבה, ומסייע היטב בתהליך. טיפול בשורש הבעיה, אורך זמן. בנתים, מקל המדרס על המטופל, ומפחית לו את הכאבים.

האם יש השתתפות קופה?

פעמים רבות, תוכלו לקבל השתתפות קופה, על רכישת המדרס. לפעמים, יהיה צורך בהפניית רופא, על מנת שקופת החולים תתן את ההשתתפות.

התקף חרדה

התקף חרדה עשוי להתרחש בכל סיטואציה, לעיתים גם באמצע היום ובאופן מפתיע לחלוטין. כיצד נדע כי אכן מדובר בהתקף חרדה וכיצד ניתן לטפל? להלן כל המידע

התקף חרדה – מהו?

התקף חרדה הוא למעשה התקף אשר עשוי להתרחש בכל עת, לעיתים באופן מפתיע לחלוטין ולעיתים כתוצאה מטראומות, כעסים או מתחים אשר לרוב מלווים בתחושה של "פחד מוות", קרי – תחושה של התקף לב של ממש, קוצר נשימה, זיעה מוגברת, תחושת אימה וצמרמורת, כאב ראש חזק ולעיתים גם נעילה של הלסת. חשוב לציין כי התקף חרדה עלול להתרחש בכל גיל, אולם חשוב להבין את מהותו וכיצד מטפלים, וזאת לאור העובדה כי לרוב התקפי חרדה עשויים לחזור על עצמם במידה והם אינם מטופלים. רופאי מיון מדווחים על מטופלים אשר מגיעים לחדרי המיון כאשר הם מבוהלים ואינם מודעים לעובדה כי למעשה הם חווים התקף חרדה, ולכן יש לזהות את התסמינים ולטפל בהם באופן מיידי, כחלק מתוכנית טיפול.

כיצד מטפלים בהתקף חרדה?

חשוב לציין כי התקף חרדה לרוב אורך לרוב כמספר דקות בודדות, במהלכו מרגישים תחושות פיזיות אשר עשויות לנוע בין אי נוחות לבין מועקה של ממש. בסוף ההתקף מדווחים מטופלים על תחושה של פחד, אימה וחשש, ולכן חשוב מאוד להירגע ולנשום נשימות עמוקות אשר עוזרות מאוד למתן את ההתקף. זאת ועוד, ניתן ליישם מגוון רחב של טכניקות נשימה ורוגע אשר מאפשרות להחזיר את הגוף למצב מאוזן, אולם חשוב לזכור כי לרוב מדובר בתסמינים פסיכולוגים אשר לרוב אלו אשר סובלים מהתקפי חרדה קשה מאוד לשלוט, ולכן אם מדובר בהתקפי חרדה חוזרים ישנה חשיבות עליונה לפנייה לאיש מקצוע אשר יטפל בהתקפים עד לסיומם. מדובר בתהליך מורכב אשר מצריך סבלנות וקשב רב, כאשר לעיתים התקף נוסף עשוי לשוב שנים רבות לאחר הראשון, אולם באמצעות טכניקות ייחודיות אותם תלמדו כמו גם שיחות ניתן להפחית את עוצמתן עד למינימום.

התקף חרדה – עלייה של עשרות אחוזים בדיווח

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד אישי ציבור וכן אזרחים מן השורה מדווחים ומספרים על התקפי חרדה אותם חוו, כאשר הנושא של התקפי חרדה הפך למהותי ומשמעותי מאוד הן בעבור הקהילה הרפואית והן בעבור הקהילה האלטרנטיבית אשר מספקת ביחד מגוון רחב של אפשרויות טיפול, בהתאמה אישית. למעשה, במידה ואכן מדובר בהתקף חרדה, ניתן לטפל בהתקף באופן אישי ועם תוכנית פרטנית אשר נבנית בעבור המטופל, בהתאם לסיבות של ההתקפים וכן התחושות אותן הוא חוו. כך או כך, זכרו כי אם אתם או בן משפחתם סובל מהתקפי חרדה, הוא איננו לבד, וכי ניתן לטפל בכלים מקצועיים בכדי להוביל לתחושה טובה יותר כמו גם שליטה בהתקף בעת התרחשותו, ועל כן אסור להתעלם מהבעיה אלא לטפל בה.

רשלנות רפואית- אבחנה לא נכונה

קיבלת אבחון רפואי לא נכון, וכתוצאה מכך נגרם לך נזק? אם כך, ייתכן שתהיה זכאי לפיצויים בגלל רשלנות רפואית. סוגי האבחונים הלא נכונים הם מדויקים. החל מאי הבחנה של שבר ביד או ברגל, ועד אי אבחון של מחלות, ובניהם מחלת הסרטן. אין ספק, שאבחון לא נכון, פוגע בהמשך חייו של המטופל. המחלה מחמירה, והיעדר הטיפול, יכול לגרום למותו. לפעמים, יקבל מטופל אבחנת מחלה של מטופל אחר. במקרה זה, הנזק הוא כפול. לכן, מומלץ להגיש תביעה על רשלנות רפואית. כיוון שקשה להתמודד לבד מול המערכת, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

להמשיך לקרוא

השתלת שיער לגברים: מה הופך אתכם למועמדים מתאימים?

כשאתם מגלים שאתם זקוקים להליך השתלת שיער, ברוב המקרים אתם לא מאמינים שהגעתם למצב הזה. המון המון מחשבות ובדיחות מתרוצצות בראשכם שמתחיל להקריח, אבל העובדה תמיד נשארת אחת: אתם מקריחים והגיע הזמן שתעברו השתלת שיער לגברים, כלומר, אם אתם רוצים לזכות בהצצה ראשונה לאור בקצה המנהרה.

השתלת שיער לגברים הופכת היום להיות הליך נפוץ יותר ויותר, שמאומץ על ידי כוכבי טלוויזיה וקולנוע, מאמני ספורט וכן – כל אחד מהגברים שמתחילים להקריח ומעוניינים לטפל בבעיה לטווח הארוך. הסטיגמה שליוותה את התחום עד לפני עשור, נעלמה לחלוטין.

להמשיך לקרוא

הכול על בדיקת ספירת דם

בדיקת ספירת דם סדירה היא אחת הדרכים החשובות ביותר לעקוב אחר הרווחה הגופנית הכוללת שלכם.

בדיקות שמבוצעות בפרקי זמן שגרתיים יכולות לאפשר לכם לראות את האופן בו גופכם משתנה לאורך זמן, ולהעצים אתכם לקבלת החלטות מושכלות לגבי בריאותכם.

להמשיך לקרוא

זמן תגובה של כוחות ההצלה בישובים מרוחקים לעומת העיר

כאשר אירוע בלתי צפוי מתרחש כמו למשל שריפה, תאונה, נפילה מקומה גבוהה, אכילת חפץ זר על ידי פעוט או טביעה בבריכה, לעירנות שלנו יש חשיבות רבה המשפיעה על הצלת הפעוט, הילד או האדם שנמצא במצוקה. ככל שנפעל במהירות רבה יותר, ככל שנתחיל בפעולות החייאה או בפעולות המצריכות עזרה ראשונה ובמקביל נפנה לכוחות ההצלה, כך הסיכוי של אותו אדם להינצל עולה בעשרות אחוזים. הרבה פעמים, כאשר אנחנו נמצאים במקום ציבורי למשל, כדאי לנסות לאתר רופא, אחות, פרמדיק או חובש כמה שיותר מהר. אנשים אלה לא רק יודעים כיצד לתפקד במקרים כאלה מבחינת ידע ומיומנויות, אלא הם גם יודעים כיצד להתנהל תחת לחץ גדול כל כך.

 

במקרים המתרחשים בערים מרכזיות כמו חיפה, תל אביב, באר שבע, אשדוד – התגובה של כוחות ההצלה מהירה יחסית ולא לוקח יותר מדי זמן למגן דוד אדום או מכבי האש להגיע למקום האירוע. לעומת זאת, כשמדובר ביישובים יותר מרוחקים שנמצאים מחוץ לערים או עוטפים את הערים, התגובה תהיה פחות מהירה.

 

הסיבה לכך היא משום שאותם כוחות הצלה ממוקמים הרבה פעמים בערים מרכזיות ולכן לוקח להם יותר זמן להגיע כשהמקרים מתרחשים מחוץ לעיר. לפעמים, לרוב בערים הגדולות יש כמה מוקדים בכל מיני נקודות בעיר. אם מסתכלים על זמנים, אז בממוצע לאמבולנס בתל אביב למשל, ייקח בין 7-12 דקות בתוך העיר, אבל כשמדובר בישובים יותר מרוחקים הזמן הוא בממוצע בין 13-20 דקות. שוב, זה מאוד תלוי במיקום ובעומס שיש באותו אזור.

מה ההבדל בין קורס החייאה לקורס עזרה ראשונה?

רבים מאיתנו מעוניינים לקחת חלק בקורסים העוסקים בטיפול במגוון של מצבי חירום ויש כאלה שלוקחים אותם כחלק בלתי נפרד מהתפקיד שלהם בעבודה או רק משום שהם הפכו להיות הורים. חשוב להבין את ההבדל בין הקורסים השונים כאשר שני הקורסים העיקריים והחשובים ביותר הם קורס החייאה וקורס עזרה ראשונה.

 

עזרה ראשונה זה בעצם שם כללי למגוון רחב של טיפולים במצבי חירום. מדובר בעצם בטיפול שמועבר על ידי אדם, סוג של עזרה בסיסית, עד שניתן יהיה לתת סיוע מקצועי רפואי הנותן מענה מלא לצרכים הרפואיים של הפצוע.

 

למשל, כאשר אדם עובר תאונה במקום עבודה אבל אין סכנה לחייו, ואדם אחר נותן לו מענה וסיוע, כמו למשל חבישה ראשונית באזור שנראה שפרק או שבר, זה חלק מעזרה ראשונה. אדם שעובר קורס עזרה ראשונה יכול לתת מענה של כאן ועכשיו עם סל רחב של כלים שיכולים להציל את אותו אדם שנפצע, עבר תאונה או כל דבר אחר. מי שעובר קורס עזרה ראושנה יודע לתת מענה לכל אחת משלוש מערכות החיים: המוח, הלב והריאות. בתוך קורסי העזרה ראשונה יש נגיעה גם בהחייאות בכל מיני רמות.

יש כמה סוגים של קורס עזרה ראשונה:

 

קורס עזרה ראשונה 4- קורס בסיס בו לומדים איך להתמודד עם מצבים כמו חוסר הכרה, חנק, כוויות וצורך בהחייאה בסיסית.

קורס עזרה ראשונה 8 – קורס בסיסי גם כן המועבר בזמן הנפרס על פני שמונה שעות ובו לומדים איך לבצע החייאה במבוגרים, ילדים ותינוקות, מה לעשות במצב של טביעה, מה לעשות במצב של חדירה גוף זר, איך לתת מענה במצב של התקף אסטמה, סכרת, אפליפסיה, איך להתמודד עם פגיעות ראש ועוד.

קורס עזרה ראשונה 28 – אותו עוברים מדריכים ומאמני ספורט.

קורס עזרה ראשונה 44- נכלל בו התוכן של קורס עזרה ראשונה 28 והרחבה על טיפול נרחב בפצעים, כוויות, פגיעות כתוצאה ממזג אויר קיצוני, טיפול במצבים של מחלות זיהומיות, טיפול בשברים ועוד.

החשיבות של קורס החייאת ילדים ותינוקות

כהורים, הדבר הכי יקר לנו בעולם זה הילדים שלנו. עד שלא הופכים להיות הורים, לא מבינים עד כמה העולל הקטן שיש לנו בבית הופך להיות חסר אונים במצב חירום. אותו תינוק או ילד לו אנו דואגים בכל יום, בודקים שיאכל כמו שצריך, שישתה, שיישן את השעות להן הוא זקוק בכדי לגדול ולהתפתח, בשבריר של שניה יכול להימצא בסיכון ואפילו לאבד את חייו. אז אפשר למנוע את זה.

 

הורים שעוברים קורס החייאת ילדים ותינוקות מקבלים את הכלים, הידע והמיומנויות הדרושות במצבי חירום, הכל במטרה להציל חיים, פשוטו כמשמעו. לצערנו, תינוקות וילדים מגיעים לחדר מיון בעקבות מקרים רבים כמו טביעה או חנק כאשר בשטח לא היה מי שיסייע להם ברגע האמת. מדובר בתינוקות וילדים חסרי ישע שצריך להציל אותם כשמשהו קורה.

 

ילד שנחנק מאוכל, נפל מגובה, טבע בים, בבריכה או אפילו באמבטיה אצלנו בבית זקוק למבוגר אחראי שיעניק לו עזרה ראשונה דחופה אשר לרוב מתחילה בפעולות החייאה בסיסיות. הורים, גננות, מורות ומטפלות נמצאים במצב של חוסר אונים כאשר אירוע טראומתי מתרחש ולא יודעים כיצד לסייע.

 

קורס החייאה – מה לומדים?

כדי שנוכל לבצע את ההחייאה חשוב קודם כל להבין את ההבדל בין תינוק, ילד ומבוגר. עצמות רכות, ראש גדול, לשון גדולה, ריאות קטנות, נפח נשימה קטנה, לב מפותח ישר לשאר הגוף – אלו משפיעים על קצב העיסויים, מיקומם, אופי ההנשמות ועוד. בקורס לומדים מה לעשות כשמשהו טראומתי קורה, איך להניח את התינוק או הילד ואיך לבצע את ההחייאה בצורה מועילה ומיטבית.

מגן דוד אדום – ארגון שרובו מתקיים מתרומות והתנדבות

כשמשהו נורא קורה, אף אחד לא באמת יכול לצפות את זה. כשאנחנו פצועים, פגועים או נמצאים במצב של טראומה או אירוע בלתי צפוי, אנחנו רוצים להיות בידיים הכי טובות שאפשר. מגן דוד אדום הוא ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. הארגון מפעיל את מרבית שירותי הדם המרכזיים בישראל וחבר בצלב האדום הבינלאומי. מגן דוד אדום מעניק מגוון של שירותים רפואיים והומניטריים ללמעלה מ-8 מליון תושבים. רוב הארגון מתקיים בעצם מתרומות וממתנדבים שעוברים הכשרות על ידי צוותים של מגן דוד אדום. השילוב בין אנשים מיומנים, מקצועיים ואיכותיים, רמת ניסיון ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת מסייע להציל חיים בכל יום מחדש.

 

נתונים שכדאי להכיר על מד“א

בכל 15 שניות, מתקבלת במוקד החירום של מד“א שיחת חירום. המענה ניתן בממוצע בתוך 3 שניות בלבד. בתוך הניידות של מד“א יש מצלמות אשר מספקות תמונת מצב עדכנית. מד“א מפעיל למעלה מ-3,000 כונני תגובה מיידית לאורך כל שעות היממה. בנוסף, למד“א יש יחידה מיוחד של אופנועים המונה 400 פרמידיקים וחובשים. בתוך שניות אנשי הצוות של מד“א יכולים לקבל תמונת מצב מלאה לגבי המיקום והמצב של הפצוע או הנפגע. מד“א משגרת בשיגור אוטומטי 17,000 נאמני חיים ומתנדבים כאשר הרבה פעמים מתקבל סרטון בלייב מהאירוע. בנוסף, הניידות של מד“א מצוידות בטאבלטים ובמכשירי איכון עם GPS.

 

למד“א יש מוקד רפואי הפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ללא הפסקה. הצוותים אשר נמצאים בשטח מעבירים את המידע הרפואי החיוני ישירות לבית החולים בעזרת אפליקציה מיוחדת אותה יש רק לצוותים של מד“א מה שמקל מאוד ומקצר על תהליכים עם הגעתו של המטופל אל בית החולים.

מה ההבדל בין פרמדיק לחובש?

אף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא את עצמו במצב שהוא זקוק לסיוע רפואי בשטח, מה שנקרא מצב חירום. לצערנו, ביום יש עשרות ולפעמים גם מאות מקרים בהם מתרחשות תאונות דרכים, מצבי חרום, מקרי טראומה, תאונות עבודה ועוד. במקרה כזה, כדאי שיהיה לידנו מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו.

 

שואלים את עצמכם מה ההבדל בין פרמדיק לחובש? הפוסט הבא בדיוק בשבילכם. בעיקרון, ההבדלים העיקריים בין שני התפקידים באים לידי ביטוי בידע וברמת הסיוע שכל אחד מהם יכול להעניק בשטח.

 

כלומר, בעוד חובש מגיש עזרה ראשונה לפצועים בשטח כמו למשל נפגעי תאונות דרכים, יודע לתת מענה לאישה בזמן לידה, מסוגל לבצע החייאה בסיסית וחצי מתקדמת, להחדיר עירוי ולסייע להאט את תהליך ההדרדרות של הפצוע, לפרדמדיק יש יכולות קצת יותר מתקדמות.

 

פרמדיק יכול לבצע בשטח החייאה מתקדמת וממש להציל חיים של בן אדם.

 

לפרמדיק מקצועי יש את ההכשרה, הכלים והידע לתת לפצוע או לחולה תרופות החייאה, לבצע ניתוח שדה, לפתוח לפצוע נתיב אוויר והוא מתפקד ממש כמו רופא בשטח.

 

בעוד החובש עוזר לשלוט במצב של החולה או הפצוע, הפרמדיק מסוגל להתמודד גם עם מקרים שהם יותר קשים בהם המצב הרפואי של הפצוע או החולה מתדרדר במהירות כמו למשל פצעי טראומה ואיבוד דם דרסטי.

 

לסיכום, שני התפקידים פרמדיק וחובש מסוגלים לתת מענה לפצועים בדרגות שונות ואפילו להציל חיים, אך לפרמדיק יש יותר כלים וההסמכה שלו גבוהה יותר בהשוואה לפרמדיק.