למה תינוקות פולטים

כל הורה טרי מידי פעם שואל את עצמו למה לעזאזל אני צריך להסתובב עם חיתול על הכתף? התשובה לא מאחרת לבוא והיא לא במילים אלא ברטיבות חמצמצה וגם קצת מסריחה, התינוק/ת פלט/ה מיד לאחר האכלה.

אז אם אתם הורים טריים בטח עדיין מעסיקה אתכם השאלה למה תינוקות פולטים וזוהי הסיבה שיצרנו עבורכם את הכתבה הבאה שתסביר לכם את כל עניין הפליטה.

תופעה שכיחה בתינוקות

הרבה הורים חדשים מוטרדים מאד מכל עניין הפליטה וזה טבעי להיות לחוץ כהורה במיוחד אם זהו הילד הראשון ואתם קצת חסרי ניסיון, אבל לפני שנסביר למה תינוקות פולטים חשוב לנו קצת להרגיע אתכם ההורים הלחוצים ולהסביר לכם שברוב המקרים הפליטה היא תוצאה של תופעה שכיחה אצל תינוקות ולא מעידה על בעיה רפואית.

מהי הפליטה ולמה היא מתרחשת

אצל כל אדם ואדם הדרך של האוכל מהפה אל הקיבה עוברת דרך הוושט שאליה למעשה אפשר להתייחס כ"צינור ראשי" ממש כמו זה שמוביל את המים לביתנו, כדי שצינור ראשי זה יפעל כמו שצריך ויעביר את האוכל (במקרה זה של התינוקות את החלב) בכיוון אחד והוא אל הקיבה, יש שסתום מיוחד שאחראי למנוע זרימה חוזרת של אוכל כלפי מעלה אל הפה.

הסיבה שפליטות מתרחשות אצל תינוקות היא טבעית וברורה שכן כל חלקי הגוף עוד לא פועלים בצורה מלאה ורציפה, לא הכל בשל עוד וזה לוקח עוד כמה חודשים עד שזה מסתדר.

איך מצמצמים פליטות

אז למנוע את התופעה ב100% לא תוכלו אבל לצמצם את היקפה בהחלט בידיכם באמצעות הפעולות הבאות:

• הקפידו על האכלה איטית של התינוק
• הקפידו לא להאכיל אל מעבר לכמות הרצויה
• האכילו אותו כשהוא נמצא במצב מאונך
• הקפידו בתום הארוחה על הוצאת גרעפס