לימודי רפואה בהונגריה

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים עוברים לחו"ל למטרת לימודים אקדמיים. הסיבות לכך רבות ומגוונות, בין אם בשל החשיבות של לימודים בחו"ל, תנאי קבלה נוחים, עלויות לימודים זולות, מלגות, רצון למצוא עבודה בחו"ל ועוד.

אחד היעדים המבוקשים ללימודים בחו"ל הוא לימודים בהונגריה בכלל וכמובן לימודי רפואה בהונגריה בפרט בשל תוכניות לימוד מגוונות, התאמות מיוחדות לסטודנטים זרים, תואר יוקרתי ומתקדם, סטאז' מקצועי באירופה ועוד.

יתרונות ללימודים בהונגריה

מבין כל מדינות אירופה, ניתן לומר כי הונגריה נחשבת למדינה האטרקטיבית ביותר עבור הסטודנטים שמעוניינים בלימודים בחו"ל. הסיבה לכך נעוצה ביתרונות שהונגריה מציעה לסטודנטים הלומדים בה למול מדינות אירופאיות אחרות:

איכות- היתרון הבולט ביותר הוא איכות התואר והרמה האקדמית הגבוהה שהמוסדות ללימודים בהונגריה בכלל, ולימודי רפואה בפרט מציעים. הבוגרים של תוכניות הלימודים באוניברסיטאות בהונגריה נחשבים לאיכותיים ובעלי ידע רב כך שקל להם להשתלב בשוק העבודה של עולם הרפואה בישראל ובעולם עם סיום הלימודים בחו"ל.

מגוון מוסדות לימוד– בהונגריה ישנן ארבע אוניברסיטאות מובילות ללימודי רפואה כשכל אחת מציעה תחומי לימוד שונים (וטרינריה, פסיכולוגיה, שיניים ועוד) והן ממוקמות באזורים שונים בארץ. לכן, כל אוניברסיטה בעלת ייחודיות משלה כך שכל סטודנט יכול לבחור באוניברסיטה שהכי מתאימה לו הן מבחינת מיקומה (בעיר או בפרברים) והן מבחינת תחום ההתמחות שהיא מציעה.

שפה– בנוסף לעובדה כי ישנו מגוון אוניברסיטאות, הן גם מציעות מסלולי לימוד באנגלית כך שהסטודנטים הישראלים אינם נדרשים ללמוד את השפה ההונגרית על בוריה ויכולים לחזק את שליטתם בשפה האנגלית כבר משלב ההרשמה לאוניברסיטה.

תנאי קבלה– הונגריה ידועה באוניברסיטאות יוקרתיות ובתואר איכותי מוכר בכל העולם, אך אין זה אומר שתנאי הקבלה הינם גבוהים. להיפך, תנאי הקבלה ללימודים בהונגריה נחשבים קלים בהשוואה לתנאי הקבלה בישראל והם ייחודיים לכל תחום התמחות אותו רוצה ללמוד הסטודנט.

מיקום– מיקומה של הונגריה במרכז אירופה מהווה יתרון בולט היות והסטודנטים יכולים להגיע למקומות אטרקטיביים באירופה בין אם בסופי שבוע ובין אם בחופשות ולנצל את הקרבה של מגוריהם אל יעדים אירופאים רבים כמו פראג, וינה, גרמניה ועוד.

מכאן, שסטודנטים ישראלים רבים רואים את החשיבות הרבה ללימודי רפואה בהונגריה ומוצאים בהם הזדמנות חד פעמית וייחודית ללמוד רפואה, להתמקצע בתחום התמחות ספציפי, לרכוש ניסיון במדינה אירופאית מתקדמת ואף לנסות להשתלב בעולם התעסוקה הרפואי של המדינה.