כיצד בני המשפחה יכולים להתמודד עם אלצהיימר?

אלצהיימר – אפשר להתמודד עם זה

מחלת האלצהיימר היא מחלה ניוונית של המוח שמאופיינת בקשיי זיכרון ובדמנציה. המחלה מתחילה לרוב בגיל השלישי ותסמיניה הראשונים הם קשיי זיכרון קלים ובעיות התמצאות במרחב. המחלה היא חשוכת מרפא והיא נוטה להתדרדר עם השנים, אך חשוב לדעת שקיימות כיום תרופות שמסוגלות לעכב את התהליך. קשישים הסובלים מאלצהיימר אינם מסוגלים להתנהל בכוחות עצמם, כי הם עלולים לסכן את עצמם, ולכן הם עלולים להוות נטל לא פשוט על המשפחה. עם זאת, כיום קיימים פתרונות שמאפשרים להתמודד עם קשיש במשפחה שחולה באלצהיימר בצורה שתקל הן עליו והן על המשפחה.

דרכי ההתמודדות עם אלצהיימר

יש כמה דברים שניתן לעשות כדי לספק איכות חיים טובה יותר עבור חולה האלצהיימר ומשפחתו:

  • חלוקת תפקידים – הטיפול בחולה אלצהיימר צריך להיות אינטנסיבי מאוד והוא צורך משאבים רבים מבני המשפחה. אם המחלה עדיין אינה בשלב מתקדם בו החולה צריך להימצא בבית אבות לחולי אלצהיימר, מומלץ פשוט לחלק את התפקידים באשר לטיפול בחולה בצורה הוגנת בין בני המשפחה. ידיעה מראש של התפקידים תפזר את הסמכויות באשר ללקיחת הקשיש לטיפולים וטיפול בבעיות היומיום שלו, ותקל מאוד על כל אחד מבני המשפחה.
  • עובד זר – במצבים רבים ניתן לקחת עובד זר שיטפל 24 שעות ביממה בקשיש שחולה באלצהיימר. העובד הזר יוריד את הנטל של המשפחה מלקחת את הקשיש לטיפולים שונים ומלהשגיח עליו באופן קבוע.
  • בית אבות סיעודי – האופציה הטובה ביותר עבור חולים קשים באלצהיימר, היא מגורים בבית אבות לחולי אלצהיימר. מקום כזה יהיה מוכוון מבחינת כל הטיפולים והשירותים למתן הטיפול הטוב ביותר עבור קשישים במצב דמנטי קשה. במקום סיעודי השירות יינתן למשך 24 שעות ביממה עם כל מה שצריך – אבזור, שמירה וצוות רפואי מתאים.

עבור ההורים שלכם מגיע הטוב ביותר

אדם שחולה באלצהיימר יש להפקיד בידיים טובות. בתי הורים רחל ליצ'ק מספקים עבור הוריכם בית אבות לחולי אלצהיימר ברמה הגבוהה ביותר. אנו מעניקים השגחה צמודה וטיפולים מתקדמים מצוות רפואי בכיר, עם מגורים שנבנו בסטנדרטים גבוהים במיוחד.