יעילות של טיפולי דיקור סיני עבור הרזייה וירידה במשקל

טיפולי דיקור סיני נחשבים לטיפולים אלטרנטיביים משלימים ובניגוד לרפואה האלטרנטיבית לא נעשה במסגרתם בשימוש של תרופות כימיות, או פרוצדורות שנחשבות פולשניות. בין התחומים שהדיקור הסיני מטפל נמנים נושאי ההרזיה וההפחתה במשקל. בעיות אלו נפוצות מאוד בחברה המערבית והישראלית וההתמודדות עימה קשה מאוד. ההתמודדות היא רבת פנים מאחר ויש צורך ראשוני להפחית במשקל, ולאחר מכן, יש צורך לשמור שלא להעלותו חזרה. שתי ההתמודדויות שונות בתכלית, מחייבות אנרגיות מעט שונות וקשות מאוד לביצוע. דיקור סיני יכול לסייע במקום שבו הטיפולים והניסיונות השגרתיים לשינוי אורח החיים נכשלו, כאשר כל שיטות הדיאטה לא הועילו, כאשר החוגים המשלבים שיחות וטיפולים לא יצרו את  האפקט המתאים, כאשר אין די אנרגיות לפעילות גופנית, אין הצלחה בהפחתת כמות  האכילה ובעוד מקרים. כאן שווה לנסות דיקור סיני כטיפול משלים או נוסף.

התורה הסינית קובעת כי בגוף  האדם יש נקודות רבות שמשפיעות על אברים שונים. אחד מהאברים הוא  האוזן. דיקור באוזן יכול לגרום לשחרור אנדורפינים שהינם בעלי  יכולת השפעה מרגיעה המקלה את יכולת ההתמודדות עם מתחים, וכן, תסכול וחרדה שעלולים לגרום לאכילת יתר של מזונות משמינים. האנדורפינים אף  משפיעים על  מערכת העיכול, על חילוף חומרים נכון ועל  המערכת ההורמונאלית שמשפיעה, בין  היתר, על כוח הרצון. תהליך  הטיפול מתחיל בדיאגנוזה והמטופל נשאל רבות לגבי דפוסי אכילת היתר שלו. נבדקות בעיות עיכול, עורכים בדיקת דופק, בוחנים את הלשון והבטן ועורכים ובדיקות נוספות כדי לקבל תשובות על המצב הכללי של האנרגיה בגוף. האבחון יכול לספק רמזים על  הסיבות לעלייה במשקל והינו חשוב מאוד לצורך קביעת נקודות הדיקור הרצויות.  בשלב זה יבחר המטפל בנקודות הדיקור והאוזן מתוך רשימה קיימת מתוך כוונה להעניק את הטיפול היעיל ביותר.

באוזן קיימות נקודות דיקור שונות המתייחסות לאיברים גדולים בגוף ואלו  העיקריים:

פה – לאכלן אימפולסיבי האוכל ומדבר  הרבה.

בטן – למטופל שאוכל ומנשנש הרבה גם כשהוא מלא.

ריאות – למכור לאכילה ובמיוחד של שוקולד וממתקים.

טחול – לחוסר איזון בסוכר ולהפרעות הורמונאליות.

כליות – לחוסר איזון של מערכת העצבים והחזקת מים.

בלוטת  התריס – לקצב חילוף איטי של החומרים.

המטפל בוחר נקודה אחת או שתיים לדיקור בהתאם לבעיית המטופל ועל פי  הצורך.  המחטים סטריליות ונועדו לשימוש חד פעמי. הן אינן חודרות עמוק, ולכן, אין דימום או תופעות לוואי. לכל היותר ירגיש המטופל בעקצוצים קלים באזור הדיקור. תכנית הטיפול כוללת מספר מפגשים כאשר כל אחד נמשך כחצי שעה עד 45 דקות. בתחילת התהליך יש צורך במספר פגישות שבועיות כדי להפיק את המרב מהטיפול. מספר הפגישות נקבע על פי  הצורך ומספר הקילוגרמים שהאדם יכול ומעוניין להוריד בפרק זמן נתון. דיקור סיני היא תורה שפותחה לאורך שנים רבות במזרח וקנתה לה אחיזה גם בקרב חברות רבות במערב והטיפול הנ"ל יכול לסייע לרבים.