תופעת אנדומטריוזיס היא תופעה מוכרת ושכיחה בקרב נשים בגיל הפוריות. היא מכילה בתוכה סבל רב וקשיים בתפקוד היום-יומי, אך לגבי אדנומיוזיס לא כולם שמעו. אדנומיוזיס הוא מצב שבו רירית הרחם חודרת אל תוך השריר שמרכיב את רירית הרחם. כתוצאה מכך נוצרת דלקת שגורמת לכאבים עזים ולבעיות במחזור ובפוריות. תופעת האדנומיוזיס מאוד מזכירה את האנדומטריוזיס עד כדי כך שבעבר היא נקראה 'אנדומטריוזיס פנימי'.

במקרים רבים תופעה זו תהיה מלווה בדימום רב, אך לעתים לא יהיה דימום רב מהסיבה שהרירת כלואה ולכן במקרים רבים זהו סימן לכך שמדובר באדנומיוזיס ולא באנדומטריוזיס. אז מה עושים? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לאבחן כדי לאמת או לשלול את קיומה של מחלת האנדומיוזיס אצל המטופלת. האבחונים אמנם לא פשוטים ולא חד משמעיים אך באמצעות בדיקה היקפית הכוללת שיחה על המטופלת, בדיקה גופנית ובדיקות הדמיה יהיה ניתן להגיע למסקנות המתיאמות.

איך מטפלים באדנומיוזיס?

בהיבט של הרפואה הסינית, אדנומיוזיס נגרמת כתוצאה מבעיות של זרימת דם ברחם. לעתים גם היא נגרמת מסיבות אחרות וזה משתנה ממטופלת למטופלת. הרפואה הסינית מועילה לאדנומיוזיס בעיקר בהקלה על הכאבים. הרפואה הסינית מתמחה בהקלה על כאבים והיא עושה זאת במשך אלפי שנים בהצלחה רבה. ברפואת נשים – הכוללת אדנומיוזיס וגם אנדומטריוזיס – הרפואה הסינית עושה פלאים.

התנסו ולא הצטערו

נשים רבות שניסו כמעט כל דבר מנסות לראשונה את הרפואה הסינית ומצטערות שהן לא התחילו לפני כן. הרפואה הסינית משתמשת במגוון טכניקות ושיטות הכוללות דיקור סיני, צמחי מרפא ושיטות נוספות ומקלה על הכאבים לפעמים כבר מהטיפול הראשון. נשים שסבלות מכאבים שנים על גבי שנים ינסו כל דבר כדי להקל על כאבים ולשפר את אורח חייהם והרפואה הסינית היא אחת מהפתרונות הטובים ביותר לתחום הזה. אז תשכחו ממה שחשבתם ותנסו, כי מה להפסיד – אין.

לסיכום, אין ספק כי בבעיה כמו אנדומטריוזיס לא לכל הנשים רפואה מערבית מסוגלת לעזור ברמה של טיפול אמיתי בתופעה והסבל שהיא מביאה איתה. מסיבה זו, בהחלט שווה לקחת את הרפואה הסינית כאלטרנטיבה ולהעזר בה. רק זכרו, שאם אכן בחרתם להעזר בשיטות הללו, עדיף ללכת למרפאה לרפואה סינית מוכרת ומומלצת.