מילוי קמטים הינה טכנולוגיה שהתפתחה מאד בתקופה האחרונה כמו הופעתם של חומרים רבים שמתאימים למילוי איזור הקמטים תחילה מהתרכובת של הקולגן הבסיסית והחיונית ועד לחומרים המכילים "לידוקאין" החומר המשכך ומפחית מתחושת הכאב.
זריקות המילוי הינן הטיפול הלא כירורגי המשמש לפלסטיקה של הפנים והעלמת הקמטים וסימני ההזדקנות. שיטות אלו מפחיתות בסימני הקווים והקמטים ממעור הפנים והתוצאה מיידית אחרי הטיפול.
עם ההתקדמות בגיל, הזדקנות העור וגורמים שונים כמו חשיפה לקרני השמש, עישון, דיאטה לא נכונה, וכו'. אנו נוטים לאבד כמות גדולה של קולגן וחומרים אחרים המשפיעים על לחותם של הפנים ואיזורים אחרים בגוף. אך אפשר כיום לטפל בבעיה זו ע"י שימוש בזריקות המילוי כדי להחזיר את העובי והמראה של הפנים לאיך שהיה לפני.
ישנם סוגים שונים של חומרים תעשייתיים וטבעיים שנחשבים לבטוחים ואפשר להשתמש בהם כחומר מילוי המוחדר אל תוך העור באמצעות זריקות דקות ויוחדות כמו אלו של הבוטוקס. סוגים אלו של חומרים פותחו ונעשו יותר יעילים ופחות מכאיבים.
קיימים כמה סוגים למילוי קמטים כמו :
הזרקת מזותרפיה- הינן הזרקת חומרים וויטמינים לתוך העור, זהו סוג אחד מחומרים שחלקם מסייעים בנשירת והסרת השיער וחלק תורם ומסייע בהצערת מראה הפנים תוך כדי החזרת הרעננות, החיוניות ומניעת הסדקים לעור הפנים וזהו הסוג המתאים ביותר למילוי קמטים.
זריקות הבוטוקס- הזרקת חומר מילוי הנקרא בוטוקס אשר מסייע בהרפיית השרירים הקטנים של הפנים .
הזרקה עצמית של שומן – בהזרקות מסוג זה לוקחים שומן מאזורים שונים בגוף ומזריקים אותו באיזור הקמטים כדי למלא את המקום, על המטופל לחזור על הפעולה הזו כמה פעמים וחשוב שהטיפול יתבצע במרפאה מומחית וע"י מומחה ומכשירים סטריליים. זוהי השיטה הכי פחות מזיקה וכמעט ואין לה תופעות לוואי.
ועוד …
פילינג עמוק הינו טיפול נוסף ויעיל לחידוש עור הפנים והעלמת קמטים.