בעיות שיניים הן אחת מבעיות הבריאות הכי נפוצות בקרב אנשים בני הגיל השלישי. מי שסובל מבעיות שיניים סובל מכאב רב, אי נוחות ותחושה של מבוכה וחוסר ביטחון במצבים חברתיים (לא נעים להיות בארוחה משפחתית בלי שיניים). אם השיניים שלנו לא בריאות עד כדי כך שעקרו לנו חלק מהן אנחנו צריכים לקבל טיפולי שיניים מקיפים. כיום יש שני סוגי טיפולים שונים לאנשים שחסרות להם שיניים בפה: טיפולי השתלות שיניים ורופאת שיניים מתקדמת וטיפולי בנייה של שיניים תותבות. כאשר משתילים שיניים למעשה משתילים שיניים טבעיות בגוף שלנו. כאשר בונים שיניים תותבות יוצרים שיניים מלאכותיות מקרמיקה שמלבישים ומורידים מהחניכיים. לקבלת הסבר מפורט אודות התהליך של השתלת שיניים בצורה מלאה כנסו לאתר הבא

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת – איזה טיפול עדיף השתלת שיניים או שיניים תותבות?

השאלה איזה טיפול עדיף? השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת או בניה של שיניים תותבות? התשובה לשאלה זו היא תשובה שנוגעת למצב הפיזי הייחודי של כל אחד מאתנו. יש אנשים שגם אם הם מאוד רוצים לעבור טיפול של השתלת שיניים לא יכולים לעבור זאת – כי החניכיים שלהם דקות או צרות מדי. סיבות אחרות שיכולות לא לאפשר לאנשים לעבור טיפולי השתלת שיניים יכולות להיות רגישות בשן או מצב כרוני שגורם לתחלואה של השן. במקרים כאלו אין ברירה אלא ללכת עם שיניים תותבות. אם אנחנו כן יכולים לבחור מבחינה רפואית מה אנחנו מעדיפים השתלת שיניים או שיניים תותבות כדאי לנו לבחור שיושתלו בגופנו שיניים. פתרון זה אסתטי יותר, נוח יותר ואיכותי יותר.

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת – למה כדאי ללכת לרופא מומחה בשיקום הפה?

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת יכולות לאפשר לנו לשקם את הפה והשיניים שלנו. לאחר שהחלטנו שאנחנו מעוניינים לעבור טיפולים רפואיים לשיקום הפה והשיניים שלנו כדאי לנו לפנות לרופא שיניים שמומחה בשיקום הפה. לא כל רופא שיניים יכול לבצע טיפולים לשיקום הפה. עלינו לוודא שהרופא שמטפל בנו הוא אכן מומחה בתחום ושיש לו את הידע והניסיון המקצועיים הנדרשים בשביל לעזור לנו.

למה חשוב להשקיע בטיפולי שיניים מגיל צעיר ואיך זה יחסוך לנו הרבה כסף, כאב ועוגמת נפש?

חשוב מאוד שכל אחד מאתנו ישקיע בטיפול בשיניים שלו כבר מגיל צעיר מאוד. השקעה בטיפולי שיניים מגיל צעיר תשמור על בריאות השיניים שלנו ועל איכות החיים שלנו. טיפולי שיניים יכולים לגרור הרבה מאוד הוצאות כספיות, כאב רב ועוגמת נפש רבה. אנשים רבים מגיעים לגיל 40 או חמישים ומצטערים מאוד על כך שהם לא טיפלו בשיניים שלהם כאשר הם היו צעירים יותר. בשביל שהשיניים שלנו יהיו בריאות אנחנו צריכים לטפל בהן כל החיים – נזקים חמורים בשיניים נגרמים במשך שנים וטיפול מסור בשיניים שלנו יאפשר לנו להימנע מכאב מיותר.