הבוטוקס הוא חומר טבעי המשמש להסרת קמטים באזורים שונים כמו הפנים ללא צורך בניתוח או הרדמה. חומר טבעי זה מונע ממעברת של זרמים חשמליים מתאי העצב לשרירים הקטנים של הפנים ולקמטי ההבעה אשר אינם מתכווצים. הבוטוקס עובד על הרפיית שרירים אלו אשר גורמים לקמטים.
בוטוקס הוא שם המותג של בוטולינום טוקסין BOTULINUM TOXIN, והוא המרכיב הטבעי המיוצר מהפרשות של חיידקים אלו. זריקות של חומר הבוטוקס מסייעות בשיתוק השרירים הקטנים בפנים ובכך מרככות את הקווים ומראה הקמטים בפנים. ההשפעה של הבוטוקס נשארת בין 3 עד 6 חודשים ויש צורך לחזור על הפעולה כדי שלא יחזרו הקמטים להיראות שוב.
הקמטים שמטופלים בבוטוקס הם הקמטים המוטוריים אשר מושפעים מהתכווצויות השרירים ונעלמים כאשר השרירים רפויים. הבוטוקס מוזרק כנוזל בכמויות קטנות מתחת לעור באזורי הקמטים ובאמצעות מחטים מיוחדות ודקות ממש בעובי של שערה, הזרקת בוטוקס מתבצעת אך ורק ע"י רופא מומחה שלא תעלה על 15 דקות. החומר מוזרק אחרי שמקררים את המקום שאליו רוצים להחדיר את הבוטוקס וההשפעה מתחילה מיד אחרי כמה ימים.
איפה מזריקים בוטוקס?
ישנם שלושה איזורים חשובים שבהם אפשר ומומלץ להזריק את חומר הבוטוק והם:

  • מסביב לעין: לטיפול בקמטים סביב העיניים.
  • המצח: לטיפול בקמטים האופקיים של המצח.
  • בין העיניים: לטיפול בקווים האנכיים של המצח.

זריקות הבוטוקס נפוצות מאד וקיימות הרבה מרפאות ומרכזי אסתטיקה ורופאים מומחים שמבצעים אותן במספרים רבים ובתדירות גבוהה. מרפאות וקליניקות כמו :

פרופורציה

מדיקל סנטר

ד"ר דב קליין

נאטורפיל

אסתטיקה כללית

ד"ר רוני מוסקונה

ועוד.