מה מפליא אתכם? אנשים מבוגרים רוצים ומוכנים להשקיע מאמץ וכסף כדי להיראות צעירים יותר, אסתטיים יותר ו- כן- יפים ומטופחים יותר. בין השאר גם קשישים פונים לטיפולי העלמת ורידים בולטים.

כירורג מקצועי נותן פתרונות לוורידים ברגליים בקרב קשישים במגוון שיטות, לאחר התאמת השיטה המיטבית לכל מטופל על פי אבחון ותשאול מקיפים. קיימים כיום טיפולים במגוון שיטות, מהן מתקדמות וחדשניות, הנותנים מענה לתופעה. בין השיטות: העלמת ורידים בלייזר, ניתוח סטריפינג, טיפול בקיטור, טיפול בגלי רדיו, שימוש בגרב אלסטית, הוצאת ורידים באמצעות מחט ועוד. בין השאר קיימים כיום טיפולי העלמת ורידים בהרדמה מקומית המתאימים גם לקשישים.

בין גרב לבין לייזר

מגוון הטיפולים נע בין שימוש בגרב אלסטית, המסופקת לפי מידות אורך ועצמות לחץ משתנות. רופאים מומחים ממליצים על גריבת גרב אלסטית בשלב ההמתנה לקבלת טיפול קבוע בוורידים. יצוין, כי ככל שמחלת הוורידים מוגדרת כמחלה כרונית וככל שהפגיעה במערכת הוורידים עמוקה יותר, כך, בהתאמה, שימוש בגרב אלסטית מהווה טיפול מרכזי ועיקרי לאורך שנים. לעומתו יש מקרים שבהם הרופא המומחה ימליץ על טיפול לייזר בוורידים עדינים, שבו מוחדרים, דרך חור של מחט עדינה, סיבים אופטיים עדינים, שמוצמדים למכשיר לייזר. טיפול זה אפקטיבי כמענה לוורידים בעלי קוטר קטן. הטיפול המתאים לכל מטופל נקבע לאחר בדיקת מצב הוורידים ( באמצעות מכשיר דופלר חדיש)

להפיג חששות טבעיים

חששות – טבעיים ומובנים בהחלט- ניתן להפיג על ידי שיחה מקדימה עם הכירורג, שישתף אתכם באופציות השונות, יסביר לכם על אופן הטיפול, משכו, התחושות הצפויות במהלכו. הניסיון מוכיח, כי חלק הארי של המטופלים חוזרים לשגרה לאחר יום יומיים. התוצאות של הטיפולים בכל אחת מהשיטות טובות מאוד.

חשוב לדעת: ורידים בולטים לא מהווים רק בעיה אסתטית העיבה על חיי אנשים, לרבות קשישים, בכלל ונשים בפרט, זו גם בעיה רפואית, לכן יש חשיבות רבה בהעלמתם. מדובר בפרוצדורה המחייבת מיומנות ודייקנות רבה, לכן יש חשיבות עליונה, מכרעת, לבחירה מושכלת של בעל המקצוע המתאים ביותר לביצועה. רצוי ומומלץ ללמוד היטב על התחום, לקבל המלצות ובעיקר- לגשת לטיפול בתחושה כי הוא ישפר את בריאותכם ואת איכות חייכם.