המים חיוניים לגוף (המים מהווים כ- 80% ממנו) וחיוניים לקיומו. יש חשיבת מכרעת לכמות המים ששותים, לתדירות שתייתם ולאיכותם. גם מי שאינם דיאטנים, רופאים או פיזיולוגים עשויים למנות יתרונות של שתיית מים, מן הסתם מתוך ניסיונם האישי.

מים מונעים דלקות ומחלות

מים מונעים דלקות בשתן, אבנים בכיס המרה. הם משפרים את פעילותה של מערכת העיכול, משככים כאבים, משפרים את הערנות. מים שומרים על טמפרטורה תקינה של הגוף, מסייעים לסילוק פסולת ממנו, מגנים על איברים פנימיים, מסייעים להובלת חומרי מזון ולפירוקם בגוף ( תהליכי העיכול). המים מפחיתים את הסכנה ללקות במחלות לב ובאופן כללי מסייעות לתפקודו התקין. הניסיון מלמד, כי צריכת כמות מספיקה של מים מפחיתה את הסיכון ללקות בסוגים שונים של סרטן

יתרונות פיזיים וקוגניטיביים

הוכח זה מכבר כי שתיית מים תורמת להתפתחות קוגניטיבית בקרב ילדים ומבוגרים גם יחד. המים עוזרים לסדירות תהליך חילוף החומרים ובכך שומרים על איזון מערכותיו השונות. רבים מאתנו חשו, כמשוער, את ההשפעה השלילית של הצימאון על הגוף ועל הנפש וחוו את התחושה הנפלאה של שתייה שוברת צימאון. העדר מים הוא סיבה לכאבי ראש, למיגרנות, לצרבות ולעוד רעות חולות.

מי חיים

לכאורה, אין פשוטה וטבעית יותר מאשר שתיית מים מטוהרים, אבל זה לא כך בהכרח, ודאי לא עבור מי שאין להם מקור מים קריר נגיש וזמין. לא אחת הגוף מטעה אותנו: אנחנו לא חשים בתחושת צימאון ולכן לא שותים לאלתר, אף שהגוף זקוק למים באופן סדיר ובתדירות גבוהה.

מים דיאטתיים…

 מים מסייעים ותורמים לתחושה של שובע. מאחר שהם אינם מכילים קלוריות ברור כי הם עדיפים על אכילת מאכלים עתירי קאלוריות מה גם שתחושת השובע ( ולא רק הרוויה) של המים מייתרת לא אחת את תחושת הרעב וממילא מנטרלת  את הרצון לאכול.

כל אחד מאתנו, על-פי ניסיונו יכול להעיד על היתרונות הבריאותיים הוודאיים הגלומים במים. הם מרווים, מרעננים, מאפשרים לקיים פעילות גופנית לאורך זמן.

זאת ועוד 

עייפים? שתו מים ותחושו איך העייפות פגה. זה כה פשוט…

המים תורמים גם למראה רענן וחלק יותר של העור בכך שהם מוסיפים לו לחות ומונעים את התייבשותו ואת היסדקותו.

כאשר אנחנו שותים מים, ספק אם אנחנו מודעים לכל הסגולות והיתרונות הגלומים בהם, לכן חשוב שכל אחד מאתנו יחיל על עצמו משמעת מים וינהג לפיה. עד שישתרש הרגל שתיית מים בכמות מספיקה- מומלצת שתיית כוס אחת בכל שעה – אתם יכולים להזכיר לעצמכם לשתות מים. עם הזמן, כתוצאה מאימוץ נוהג השתייה, הוא ייהפך להרגל ובכך ייתר את הצורך במתן תזכורות עצמיות.

עוד אתרים שיעניינו אותך:
יורם קראוס – מטפס הרים
יורם קראוס
יורם קראוס – כתבה