החשיבות של קורס החייאת ילדים ותינוקות

כהורים, הדבר הכי יקר לנו בעולם זה הילדים שלנו. עד שלא הופכים להיות הורים, לא מבינים עד כמה העולל הקטן שיש לנו בבית הופך להיות חסר אונים במצב חירום. אותו תינוק או ילד לו אנו דואגים בכל יום, בודקים שיאכל כמו שצריך, שישתה, שיישן את השעות להן הוא זקוק בכדי לגדול ולהתפתח, בשבריר של שניה יכול להימצא בסיכון ואפילו לאבד את חייו. אז אפשר למנוע את זה.

 

הורים שעוברים קורס החייאת ילדים ותינוקות מקבלים את הכלים, הידע והמיומנויות הדרושות במצבי חירום, הכל במטרה להציל חיים, פשוטו כמשמעו. לצערנו, תינוקות וילדים מגיעים לחדר מיון בעקבות מקרים רבים כמו טביעה או חנק כאשר בשטח לא היה מי שיסייע להם ברגע האמת. מדובר בתינוקות וילדים חסרי ישע שצריך להציל אותם כשמשהו קורה.

 

ילד שנחנק מאוכל, נפל מגובה, טבע בים, בבריכה או אפילו באמבטיה אצלנו בבית זקוק למבוגר אחראי שיעניק לו עזרה ראשונה דחופה אשר לרוב מתחילה בפעולות החייאה בסיסיות. הורים, גננות, מורות ומטפלות נמצאים במצב של חוסר אונים כאשר אירוע טראומתי מתרחש ולא יודעים כיצד לסייע.

 

קורס החייאה – מה לומדים?

כדי שנוכל לבצע את ההחייאה חשוב קודם כל להבין את ההבדל בין תינוק, ילד ומבוגר. עצמות רכות, ראש גדול, לשון גדולה, ריאות קטנות, נפח נשימה קטנה, לב מפותח ישר לשאר הגוף – אלו משפיעים על קצב העיסויים, מיקומם, אופי ההנשמות ועוד. בקורס לומדים מה לעשות כשמשהו טראומתי קורה, איך להניח את התינוק או הילד ואיך לבצע את ההחייאה בצורה מועילה ומיטבית.

 

עוד אתרים שיעניינו אותך:
אתר בפנטן – להגן על עור תינוקך