ההתמודדות הנכונה עם כאבי הברכיים

אחוז  לא מובטל מהאוכלוסייה סובל מתופעות של כאבי ברכיים ברמות כאלה או אחרות, ואין ספק שכל מי שסובל מבעיה כזאת היה רוצה גם לפתור אותה, שכן היא עלולה להגיע למצב שבו היא פוגעת באיכות החיים של אדם.

יש הרבה מאוד סיבות שעלולות לגרום לכאבי ברכיים אצל אנשים, כאשר בין התופעות השכיחות ביותר קיים הנושא של פעילות גופנית עודפת שאינה מבוקרת או דלקת פרקים. במקרה של פעילות גופנית ניתן לראות שהרמת משקולות או דריכה במשך שעות מרובות על הרגלים עלולה להוביל לכאבי ברכיים, ואילו בנושא הדלקות ניתן לראות שישנן דלקות שונות שעלולות לגרום גם לכאבי ברכיים. עוד סיבות למצב כזה יכולות להיות הנעלה שאינה נכונה ושאינה מתאימה לנתונים האישיים, שחיקת סחוס או טראומה לבדרך כמו סיבוב הברך.

כאבי ברכיים – לא ממש צריך להרחיב עבור מי שסובל מזה, הם כאבים מאד לא נעימים אשר מרגישים אותם לאורך רוב היום. לעיתים יש "פולסים" חזקים יותר של כאב אבל בגדול אלא הם כאבים מתמשכים שמציקים וללא ספק משבשים את השגרה היומיומית שלנו. על כן, מי שסובל מכאבים אלו ישמח לדעת כי כיום יש טיפולים יעילים ומגוונים לתופעה והיא בהחלט ניתנת להקלה וטיפול.

הטיפול היעיל ביותר

שנים רבות של טיפולים שונים ושל מחקרים בנושא מוכיחות היום שמה שבאמת יכול לשפר את המצב, זה למעשה שילוב של כמה וכמה טיפולים גם יחד.  בין יתר הטיפולים שאפשר לשלב ביניהם כדי להתמודד עם כאבי ברכיים, ניתן לראות טיפולים כמו גלי הלם, פיזיותרפיה סינית, פיזיותרפיה מיוחדת, דיקור סיני ודיקור יפני. בנוסף לכך, יש גם כמה דברים פרקטיים אחרים שאפשר לעשות כמו לקבל ייעוץ לגבי הנעלה נכונה ואפילו לקבל טיפולים שונים שנעשים על ידי מכשיר קוואנט לייזר.

לכל אחד עוזר טיפול אחר

קשה לקבוע האם יש טיפול אחד שיכול להיות טוב יותר מאשר והאם הפיזיותרפיה הסינית תהייה טובה יותר מאשר סוגים אחרים של פיזיותרפיה שקיימים וידועים בימינו. הקושי נובע מכך שכל אחד מאיתנו עלול לסבול מרמה אחרת של כאבי ברכיים, ואין ספק שגם הטיפולים במצבים הללו משתנים בין אדם אחד לאדם אחר.