בוטוקס הוא טיפול יופי שנעשה בעזרת הזרקה. טיפולי בוטוקס נעשים על מיליוני גברים ונשים בשנה, ונמשכים ומנוסים כבר כמעט 20 שנה עם סיכונים מעטים. טיפולי בוטוקס הוא אחד הטיפולים המוכחים קצרי הטווח והנפוצים ביותר נגד קמטים באזורים שונים בפנים.

 

האם הרופא שלך מוסמך להזריק בוטוקס?

 

לא כל רופא מיומן לתת טיפולי בוטוקס. הצעד הראשון בשביל לקבל טיפולי בוטוקס הוא לאתר רופא מנוסה שאתם סומכים עליו. בגלל שפרוצדורות כאלה מתעדכנות כל הזמן, תיהיה בטוח לבחור מישהו שעוסק באופן קבוע במתן טיפולי בוטוקס. רופא או אדם שאינו מנוסה, יכול לא רק לגרום לכאב ואי נוחות אלא אף לגרום לנזק ממשיאם הפרוצדורה נעשת שלא כשורה (אסור לשכוח שמדובר בחומר רעיל).

 

איך זה עובד?

 

הפרוצדורה של שימוש בבוטוקס היא יחסית פשוטה. החומר מוזרק אל אזורים שונים בעור שלך, אל מקומות אסטרטגיים בהם יש פעילות של השרירים. הבוטוקס גורם לשיתוק שרירים באזורים האלה. פעולה זאת בתורה, גורמת לעור להיות שטוח יותר ולהיראות צעיר וחלק יותר. התוצאות של הזרקת בוטוקס נמשכות זמן רב, כמה חודשים, ויכולות להוביל למראה צעיר, טבעי ורענן כשנעשות כשורה.

 

טיפולי בוטוקס להזעת יתר

 

מלבד טיפולים נגד קמטים, משתמשים בבוטוקס גם ביפולי הזעת יתר. הפרוצדורה הזו מבוצעת בנוחות אצל רופאים שמתמחים בנושא, בזמנים קבועים.רוב הרופאים גובים לפי כמות הבוטוקס שמשומש, אז תוודא עם הרופא שלך מה היא העלות המוערכת של הטיפול שלך.

 

כמה זה עולה?

 

קשה לכתוב על מחירים ולהשאר רלוונטי לתקופה ארוכה, מכיוון שהם כל הזמן משתנים. זה תלוי במחירי החומר, בנסיון של הרופא ובמבצעים שונים. כיום מזרק אחד של בוטוקס עולה כמה מאות שקלים נכון לשנת 2013 בישראל. זאת פרוצדורה יחסית זולה, אם משווים אותה לפרוצדורות יותר מורכבות להעלמת קמטים, כמו ניתוח מתיחת פנים, שעולה כמה אלפי שקלים טובים.

 

 

אל תשכח/י, יש אמנם רופאים רבים שמזריקים בוטוקס, אך לא כל הרופאים נוצרו שווים. איכות של התוצאות מתחילה עם כישורים טובים ונסיון. עשה את שיעורי הבית שלך, ותדאג לבחור רופא מנוסה בעל שם, והפנים שלך יראו שוב חלקות ויפות.

 

* הטקסט אינו נכתב על ידי אדם העוסק במקצוע הרפואה.