איך יודעים שתמ״ל לא מתאים לתינוקות?

התינוק שלכם ניזון מתמ״ל ואתם לא בטוחים שעשיתם את הבחירה הנכונה עבורו? הורים רבים מנסים להבין אם בחרו תמ״ל איכותי שאכן מתאים לתינוק, וחשוב להבין איך יודעים שסוג מסוים שבחרנו לא מתאים ולא עושה טוב לתינוק שלנו. כך תדעו.

בעיות עיכול חוזרות

אם התינוק חווה בעיות עיכול חוזרות כמו גזים מוגזמים, נפיחות, שלשולים או עצירות לאחר צריכת תמ״ל, זה עשוי להיות סימן שהפורמולה אינה מתאימה. התייעצו עם רופא ילדים כדי לקבוע אם יש צורך להחליף פורמולה.

תגובות אלרגיות

אלרגיות או רגישויות למרכיבים מסוימים בפורמולה יכולים להתבטא כתסמינים כמו פריחה, גרד, אקזמה ועוד. אם התינוק מפגין אחד מהתסמינים האלה זמן קצר לאחר צריכת הפורמולה, זה יכול להצביע על תגובה שלילית ולחייב שינוי בפורמולה.

ללא עלייה במשקל

אם התינוק לא עולה במשקל במידה מספקת או נראה חסר אנרגיה למרות שגרת האכלה, זו אולי אינדיקציה לכך שהתמ״ל הנוכחי לא מהווה תזונה מספקת. גם כאן חשוב להתייעץ עם הרופא ואחיות טיפת חלב.

אי נוחות או עצבנות

אם התינוק נראה לא נוח או עצבני באופן עקבי לאחר האכלות, זה עשוי להיות סימן לכך שהפורמולה לא מתאימה למערכת העיכול שלו. זה יכול לנבוע מבעיות כמו ריפלוקס, קוליק או אי סבילות למרכיבים מסוימים. איש מקצוע בתחום הבריאות יכול לעזור להעריך את המצב ולהציע אפשרויות חלופיות.

שינויים ואי סדירות ביציאות

שינויים משמעותיים ביציאות של התינוק כגון בתדירות, עקביות או בצבע, עשויים להצביע על כך שהפורמולה לא מתאימה למערכת העיכול שלהם. בנוסף, אם תפוקת השתן יורדת או שהשתן נעשה מרוכז בצורה יוצאת דופן, זה יכול להיות סימן להתייבשות הנגרמת על ידי פורמולה שאינה תואמת.