אופן ההדבקה מנגיף הקורונה

נגיף הקורונה הסתער על העולם בסערה, זוהי מגפה שהעולם לא חווה כמוה בשנים המודרניות וקצב ההתפשטות שלה הוא פשוט לא נורמאלי, הסיבה לכך היא שמחלת הקורונה היא מדבקת מאד, אולי הכי מדבקת שידענו אי פעם, כל אדם שנושא את הנגיף בשלב הדגירה צפוי להדביק בממוצע 14 אנשים עד שהמחלה תתפרץ אצלו.

בכתבה זו נסביר לכם כיצד נגיף הקורונה עובר מאדם לאדם (לפחות מה שידוע עד כה) וכיצד אפשר להתמגן ולהימנע מהידבקות במחלה.

נגיף הקורונה ההדבקה

אז נגיף הקורונה בדומה למחלות רבות אחרות עובר באמצעות רסיסי רוק, הפרשות גוף (כמו למשל נזלת וזיעה) ונשימה וידוע כי הווירוס עצמו עמיד זמן רב יחסית לוירוסים אחרים מחוץ לגוף כך שאם מישהו שנושא את הנגיף, התעטש ואחרי זה עם היד שחסמה את הפה נוגע במעקה לצורך העניין, יכולות לחלוף מספר שעות והבא שיגע באותו קטע של מעקה יסתכן בהדבקה.

למעשה מדענים ורופאים טוענים כי יכולת ההדבקה של הווירוס כל כך חזקה עד שמספיק שתשהו מטר מאדם חולה למשך 15 דקות לפחות ואתם בסיכון גבוה להידבק.

בגלל שנגיף הקורונה הוא כל כך מדבק ממשלות בכל רחבי העולם החלו בפעולות חירום שלא זכורות לנו אפילו ממלחמות, איסור התכנסויות של למעלה מ 100 אנשים, בידוד של חלקים גדולים מהאוכלוסייה (באיטליה 60 מיליון אנשים נמצאים בעוצר שימשך חודש ימים) במטרה לעצור או לפחות להאט את קצב ההידבקות במחלה ובכך לאפשר לארגוני הבריאות להשתלט על קצב החולים.

הדרך הטובה ביותר להימנע ולצמצם את הסיכויים שלכם להידבק היא לצמצם את החשיפה שלכם במקומות ציבוריים, לא להתקהל, לשטוף ידיים מספר רב של פעמים ביום, לא לגעת עם הידיים בפה והעיניים, להסתובב בחוץ רק עם מסכה, לא ללחוץ ידיים ולא לחבק ולנשק אנשים ומכרים.